MENU
klinika
Ja cilat janë...

Sëmundjet që ndryshe prekin gratë e ndryshe burrat

Ja si ta kuptoni

Keni sindromën e këmbëve që nuk gjejnë qetësi

Nëse keni pasur ndonjëherë ndjesi të çuditshme në këmbët tuaja sa nuk do t’ju lenë...

Mjekët propozojnë metodën e re

Sëmundja vdekjeprurëse e zemrës mund të diagnostifikohet

Mjekët e Universitetit RUDN kanë propozuar një metodë për diagnostikimin e sëmundjes së rrezikshme të...

Ja çfarë zbuloi studimi i ri

Kombinimi i antibiotikëve zhvillon rezistencë ndaj ilaçeve

Një ekip studiuesish nga Universiteti Hebraik dhe Qendra Mjekësore Shaare Zedek ka gjetur prova që...

Ja pse ndodh dhe si trajtohet

Fëmija ecën me këmbët të kthyera nga brenda?

Fëmijët që ecin me këmbët e kthyera nga brenda përshkruhen si “gishta pëllumbash” . Kjo...

"Ja pse e mora këtë vendim..."

Nëna e re tregon përvojën e saj të ushqyerjes me gji

Pse vendosët të ushqeni gji? Vendosa të ushqej me gji për përfitimet shëndetësore – jo...

Historia që s'duhet humbur

“Kujdesi për nënën më ndryshoi jetën!”

Nëna ime birësuese – 50 vjet më e madhe se unë, e ve dhe e...

As mjekët nuk mund ta shpjegojnë

Njihuni me antibiotikun më të fuqishëm natyral që ekziston

Ka shumë antibiotikë natyralë që ekzistojnë në botën tonë. Mjalti, shafrani i fortë dhe hudhra...

Ky mund të jetë shkaku

Fëmija mban bërrylin të përkulur dhe pëllëmbët drejtuar nga trupi?

Një bërryl i tërhequr (i njohur gjithashtu si bërryl i infermierit) është një dëmtim i...

Studiuesit shpjegojnë procesin

Çfarë ndodh me trupin gjatë trajtimit të kancerit të gjakut

Një ekip studiuesish të lidhur me disa institucione në Kinë ka izoluar hapat biokimikë që...

Ja ç'duhet të bëni

Dëshironi flokë të butë? Krijojeni vetë shampon!

Formula bazike për flokë të butë, në thelb është një shampo e bërë vetë. Në...

Historia e Gjergjit

“Prej vitesh vuaja nga dhimbje kockash dhe dhimbje koke…”

Gjergji ,për shumë vite vuante nga dhimbje kockash , dhimbje koke jashtëzakonisht të rënda dhe...

Reklama