MENU
klinika
Jo më allçi...

Cili është trajtimi më i mirë për kockën e thyer të fëmijës?

Studim i ri

Skizofrenia/ Trajtimi me ilaçe nuk rrezikon për sëmundje zemre

Lajm i mirë për njerëzit me skizofreni: Trajtimi afatgjatë antipsikotik i ilaçeve nuk rrit rrezikun...

Për nënat e reja...

Mënyrat e mbajtjes së fëmijës që sjellin probleme më vonë

Sipas një studimi, nënat që i mbajnë fëmijët e tyre “lëkurë për lëkurë” përjetojnë më...

Melisa ndan me ne historinë e saj

“Ndihem dhe dukem si një person krejt i ri!”

Isha 12 vjeç kur filluan të shfaqen shenjat e para të skoliozës. Unë isha duke...

Kujdes!

Keqinformimit ndaj vaksinave mund të sjell dëm të madh

Një ekzaminim i tendencave të vaksinimit në Danimarkë tregon se si mund të dëmtojë dezinformimi...

A ka rëndësi madhësia?

Vëllimi i trurit nuk është i lidhur me të menduarit!

Kur bëhet fjalë për pjesë të trurit , më i madh nuk është domosdoshmërisht më...

Ja çfarë zbulon studimi i ri

Mundet një medikament i zakonshëm të lehtësojë autizmin?

Një ilaç pa recetë që është përdorur prej kohësh për të trajtuar grumbullimin e lëngjeve...

Kujdes!

Cilat ushtrime të shmangni nëse keni probleme me zemrën

Për shkak të sëmundjes së zemrës ju mund të jeni shumë të kufizuar në jetën...

Zbulojini dhe ju

Shkaqet e glukozës së lartë dhe të ulët të gjakut

Sheqeri i ulët ose i lartë në gjak tek një fëmijë me diabet mund të...

Së shpejti me një zgjidhje

Psoriaza… drejt një qasje të re terapeutike

Psoriasis është një çrregullim i shpeshtë inflamator i lëkurës që prek 3% të popullsisë. Psoriasis...

Studimi i ri

Me apo pa gërryerje – fundi i dilemës së dentistit

Një grryerje tek dentisti mund të mos jetë mënyra më e mirë për të trajtuar...

Fuqia e Alzheimerit 'ndau' një familje

Gjyshja filloi të harronte çdo gjë, një ditë harroi dhe emrat tanë…

 Jam ulur të shkruaj për gjyshen time disa herë gjatë muajve të fundit, dhe asnjëherë...

Reklama