MENU
klinika
Çfarë duhet të keni më shumë kujdes

Kujdesi i kordonit kërthizor të foshnjës

Studimi i ri

Pap-test/ Shumë femra bëjnë analiza të kota

Shumë vajza adoleshente amerikane dhe gra të reja nën moshën 21 vjeç po kalojnë analiza...

Si të përballoni ditët e ftohta

Probleme me frymëmarrjen gjatë dimrit?

Teksa temperaturat ulen, fillojnë e shfaqen problemet me frymëmarrjen. Ajri i ftohtë e veçanërisht ai...

"E lumtur që i arrita kësaj dite"

“Të tre fëmijët tanë kanë lindur me sindromë…”

“Ne patëm një mrekulli javën e kaluar. Fëmija im më i vogël Josli, më kapi...

Ja si ndikon operacioni

Ushqyerja me gji pas lindjes cezariane…

Një rrethanë e zakonshme është një lindje cezariane, e cila shpesh quhet seksion C, në...

E shkaktuar nga bakteret

Sëmundja e mishrave të dhëmbëve tashmë ka një zgjidhje

Shufra të reja biodegradues premtojnë të ofrojnë trajtim më të mirë për sëmundjen parodontale. Studiuesit...

Studimi i ri

Pas humbjes së peshës melanoma malinje na rrezikon më pak

Kirurgjia Bariatrike (heqja kirurgjikale e pjesëve të stomakut dhe zorrëve të holla  për të shkaktuar...

Historia e Kevinit

”Peshkoja shpesh, derisa zbulova sëmundjen në mushkëri…”

Dhimbje në kraharor, ethe të lartë, kollë dhe lodhje ekstreme e konsumuan papritmas Kevinin, i...

Rezultatet e studimit

Nuk flini mjaftueshëm gjumë? Do të shëndosheni!

Nëse keni nevojë për një arsye tjetër shëndetësore për të fjetur gjumë mjaftueshëm, këtu është...

Ja si e shpjegojnë studiuesit

Ju skuqet lëkura nga produktet kozmetike? Ja pse

Kremrat e lëkurës dhe kozmetika ndonjëherë mund të prodhojnë skuqje në vend të një çehre...

Dhe për një lëkurë që shkëlqen

Vitaminat e birrës janë nr.1 për flokë të bukur

Jo të gjithë e dinë që birra mund të gjejë përdorim të vlefshëm edhe në...

Nga patatet në çorape tek kompresat me uthull

Disa metoda të gjysheve për të ulur temperaturën

Kur temperatura e trupit rritet mbi normalen, pra 36,5 gradë, do të thotë se pacienti...

Reklama