MENU
klinika
Pasarelat e konfirmojnë

5 ngjyrat që do të “pushtojnë” pamjet e këtij viti

Filmi më i ri me tematikë superheronjsh

Pse “Madame Web” po kritikohet kaq shumë?

“Madame Web” është filmi më i ri me tematikë superheronjsh që po shfaqet në kinematë...

"Divorci i gjumit"

Pse disa çifte flenë të ndarë për të përmirësuar marrëdhënien?

Fjetja së bashku: nëse për disa çifte është një ëndërr, për të tjerët është një...

“Më jep pak nga fryma jote"

Ndodh puthja e parë mes Heidit dhe Romeos

Heidi Baci dhe Romeo Veshaj janë një nga çiftet e krijuara brenda shtëpisë së “Big...

Arsyeja

Pse trendi ‘clean girl aesthetic’ në TikTok po kthehet në një problem

Në fillim, kur ky trend nisi të qarkullojë në TikTok nuk solli shumë shqetësim në...

Ja përse

Ky është qyteti europian ku selfiet janë të sikletshme

Doni të bëni një selfie? Në Berlin, aty ku privatësia dhe jeta cilësohen si të...

Java e Modës në New York na dha disa ide

Prerjet më të mira të flokëve që duhet të keni parasysh këtë sezon

Java e Modës në New York nuk është thjesht e vetëm një pasqyrim i tendencave...

Sipas studimeve

Pse takimet e punës po të vrasin produktivitetin?

Një studim i fundit realizuar mbi 10.000 punonjës në SHBA, Angli, Japoni, Gjermani, Francë dhe...

Benefitet e të paturit një binjak

“Përdorte patentën time”, Romeo tregon sekretet e Donaldit

Gjatë një bisede me banorët, Romeo ka treguar benefitet e të qenit binjakë. Ai tregon...

Bëji këto 3 pyetje vetes

Si ta kuptosh nëse lidhja juaj ka marrë fund?

Siç thotë Paul Hudson i Elity Daily, fluturat në stomak, koka në re dhe rrahjet...

Sipas ekspertëve

Njësoj apo ndryshe?! Zbuloni si duhet të vishen binjakët tuaj…

Binjakët janë kaq magjepsës dhe të qenit binjak ka kaq shumë përfitime, por gjithashtu vjen...

Nga astroturizmi te koncertet

CNN Travel/ Trendet e reja të udhëtimeve në 2024

Nëse tendencat e udhëtimit të vitit 2021-2022 kishin të bënin me një rikthim të bujshëm...