MENU
klinika
'The Reds' luftojnë për titullin

Liverpool nuk fal dhe rikthehet në krye, Arsenal ‘thyhet’ në shtëpi

Titulli i 8-të në histori

PSG zyrtarisht kampion në Francë, e ‘ndihmon’ Lille

Paris Saint Germain është shpallur zyrtarisht kampion i Francës ende pa zbritur në fushë kundër...

Premier League

Everton ‘poker’ ndaj Manchester United/ ‘Djajtë’ larg Championsit

Manchester United ka marrë një goditje të rëndë në luftën për zonën Champions në Premier...

Flet sulmuesi argjentinas

Higuain rrëfen dramën e jetës: Nuk dilja nga shtëpia…

Të jesh futbollist nuk është aspak e thjeshtë pavarësisht se nga jashtë gjërat duken ndryshe....

Serie A

Lufta mbetet e hapur/ Inter dhe Roma ndahen në barazim

Kampionati italian vijon të ofrojë një garë mjaft interesante për dy vende në zonën Champions,...

Alarm në Milano

Tërmet në “San Siro”/ Stadiumi pranë shembjes

Stadiumi legjendar i Interit dhe Milanit, San Siro rrezikon seriozisht shembjen.  Investitorët po mendojnë seriozisht...

Titulli i 8-të radhazi

Juventus shpallet kampion i Italisë

Juventus është shpallur kampion i Italisë për herë të tetë radhazi. Bardhezinjtë mposhtën 2-1 Fiorentinën...

Laçi mposht Skënderbeun

Kategoria Superiore/ Partizani bën ‘paqe’ me Kastriotin

Partizani nuk arriti të fitonte dot ne transfertën e Kastriotit. “Të kuqtë kaluan të parët...

Kuqezinjtë rrezikojnë Championsin

City ‘hakmerret’ ndaj Tottenham/ Milani ‘ngec’ në Parma

Manchester City ka mposhtur  Tottenham Hotspur me rezultatin minimal 1-0. Citiziens triumfuan në Etihad Stadium...

Shkëmbimi me Icardin

Inter nxjerr në ankand fanellën e Dybalës

Aksi Milano-Torino pritet të jetë një nga më të ‘nxehtët’ gjatë merkatos verore. Mauro Icardi...

Flet portugezi

Mourinho këshillon Liverpoolin: Ja si ndalet Messi

Lionel Messi po zhvillon një sezon të jashtëzakonshëm duke e ndihmuar Barcelonën të sigurojë titullin...

Talentet presin suksesin

Ajax i kishte parashikuar më herët gjysmëfinalistët e Champions

Barcelona, Liverpool, Tottenham Hotspur dhe Ajaxi i Amsterdamit janë katër klubet gjysmëfinaliste të këtij edicioni...