MENU
klinika
Kërkesat e portugezit

Allegri nuk bind/ Ronaldo ‘ndez dritën jeshile’ për Guardiolën

La Liga

Barcelona triumfon ndaj Alaves/ Katalanasit një hap larg titullit

Barcelona vijon e qetë rrugëtimin drejt titullit të dytë kampion radhazi në La Liga. Në...

Përfshin edhe Agueron

Manchester City ëndërron Neymar-in/ Gati superoferta

Dështimi i hidhur në Champions League ka vënë në punë Pep Guardiolën dhe Manchester City-n....

Shpërthen mesfushori kuqezi

‘Rilind’ Hyka/ Dy gola dhe sinjal Edy Reja-s

Mesfushori i Kombëtares Kuqezi, Jahmir Hyka ka shpërthyer me një dygolësh duke rikthyer Macabbi Netanya...

Projekton të ardhmen

Gattuso takim ‘blic’ me agjentin e Cristiano Ronaldos

Trajneri i Milanit, Genaro Gattuso pavarësisht fokusit për të kualifikuar kuqezinjtë në Champions League, shqetësohet...

Super goli i Xavit

Kampionatin e ndërron, por zakonin s’e harron

Nëse përmendet Xavi Hernandez të gjithëve ju vjen në mendje spektakli i dhuruar nga ”maestro”...

Jazz shtyn festën e Rockets

Play Off/ Bucks siguron kualifikimin

Edhe Milwaukee është bashkuar me skuadrat e tjera të NBA që kanë siguruar kualifikimin në...

Premier League

Chelsea ndalet nga Burnley, por ngjitet në Champions

Chelsea është ndalur në barazim 2-2 me Burnleyn në shtëpi. Blutë e Londrës nuk arritën...

Serie A

Mertens nuk mjafton/ Atalanta përmbys Napolin në shtëpi

Napoli ka humbur në shtëpi me rezultatin 1-2 ndaj Atalantës. Të besuarit e Gasperinit konfirmuan...

Avancojnë punimet

Ndriçohet “Arena Kombëtare”

Punimet në stadiumin “Arena Kombëtare” vazhdojnë me ritme të larta, me shpresën që impianti të...

'Parakalon' edhe Bolt-in

Mbappe shënon gol me ‘shpejtësinë e erës’

Kylian Mbappe shkëlqeu dje me tre gola në fitoren e Paris Saint Germain ndaj Monaco,...

Tifozët 'pushtojnë' qytetin

Kampion pas 34 vitesh, PAOK ‘djeg’ Selanikun

Triumfi i PAOK-ut në kampionatin grek bëri që në Selaniku të ‘digjet’ nga festa. Tifozët...