MENU
klinika
Premier League

Chelsea fiton bindshëm/ United i thotë lamtumirë Championsit

Gjimshiti i çon në Champions

Atalanta fiton ‘derbin e shqiptarëve’

Atalanta ka triumfuar në derbin e shqiptarëve duke mposhtur Lazion në shtëpi me rezultatin 3-1....

Premier League

Liverpool merr kryesimin, por humb Salahun

Liverpool ka marrë një fitore tepër të vuajtur në transfertën e Newcastle. Ekipi i Klopp...

Serie A

Inter ndalet në barazimin e tretë radhazi

Inter dhe Udinese janë ndalur në barazim me rrejta të paprekura. Për të tretën javë...

Bundesliga

Werder ndal Dortmundin/ Verdhezinjtë ‘djegin’ titullin

Borussia Dortmund ka bërë një hap fals në transfertën e Werderit të Milot Rashicës. Verdhezinjtë...

Bundesliga

Bayern ‘heq qafe’ Hannoverin/ Titulli më pranë

Bayerni i Mynihut triumfoi në shtëpi me rezultatin 3-1 ndaj Hannoverit. Ekipi i Kovaç vijon...

Kategoria Superiore

Partizani ‘fundos’ Flamurtarin/ Tirana e zgjidh në fund

Partizani u rikthye te fitorja duke mposhtur bindshëm Flamurtarin në Vlorë. ‘Demat’ mposhtën 0-3 Vlonjatët...

Serie A

Nuk ka fitues në derby/ Ronaldo ‘shpëton’ sërisht Juven

Derby i qytetit u mbyll pa fitues ku Juventus dhe Torno u ndanë në barazim...

Befason portugezi

Ronaldo: Më pëlqen kur tifozët kërkojnë rikthimin në Madrid

Pavarësisht se u largua nga Reali, një pjesë e madhe e zemrës së Cristiano Ronaldos...

Flet "The Special One"

Mourinho: Messi është Zoti i futbollit!

E gjithë bota e futbollit po flet për Lionel Messin, sidomos për atë që ylli...

'Ndizet' merkato tek Reali

Neymar në Madrid/ Figo ‘ndez dritën jeshile’

Në shtëpinë e Real Madrid po përgatiten për një nga merkatot më të nxehta në...

Shkaku

Zi në futbollin Shqiptar/ Ndahet nga jeta ish-trajneri i Kamzës

Një ngjarje e trishtë preku futbollin shqiptar ditën e sotme. Ish-trajneri i Kamzës, Edmond Dule...