MENU
klinika
Detajet

Tragjedi në futbollin turk/ Vdes mesfushori çek

La Liga

Real Madrid ‘dorëzohet’ ndaj Vallecano

Real Madrid ka dështuar të marrë një rezultat pozitiv edhe ndaj Rayo Vallecanos, duke humbur...

'Ftohet' zona Champions

Torino ‘zhyt’ Milanin në krizë

Torino ka thelluar krizën e Milanit duke mposhtur kuqezinjte në shtëpi 2-0 Pjesa e parë...

Chelsea ndal "Djajtë"

United ‘dështon’ në finalen për Champions

Manchester United ka humbur ‘finalen’ e garës për Champions League. “Djajtë e Kuq” morën vetëm...

Katalanasit matematikisht kampionë

Barcelona ‘shpërthen shampanjën’

Barcelona është shpallur matematikisht kampione e Spanjës për sezonin 2018-2019. Falë një goli të Messit...

Derby i Italisë

Spektakël pa fitues/ Inter dhe Juve ndahen në barazim

Derby i famshëm i Italisë ka përfunduar në barazim. Interi e nisi më mirë ndeshjen...

Kategoria Superiore

Laçi frenon Partizanin/ “Demat” evitojnë humbjen

Partizani dhe Laçi janë ndarë në barazim duke marrë nga 1 pikë në Selman Stërmasi....

Bundesliga

Schalke shuan shpresat e Dortmund për titull

Schalke 04 i ka shkaktuar nje humbje shokuese Dortmundit. Verdhezinjte morën një goditje fatale duke...

Foto

Gashi në Barcelonë/ Rakitic mirëpret sulmuesin shqiptar

Shkëlzen Gashi për momentin është një futbollist i lirë dhe pa skuadër pasi prishi kontratën me...

"The Reds" rimarrin kreun

Liverpool shkatërron Huddersfield

Liverpool ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Huddersfield. Të besuarit e Klopp nuk...

Vendimi

Anglia respekton myslimanët/ Ndalon shampanjën

Shoqata e Futbollit në Angli (FA) ka vendosur të ndalojë shampanjën në festat e zakonshme...

Tronditen të afërmit

Tjetër tragjedi në familjen e Emiliano Sala

Rreth tre muaj më parë Emiliano Sala ndërroi jetë pas një aksidenti tragjik me avion....