MENU
klinika
Ndryshime tek Roma

Ranieri jep lamtumirën: Kaq ishte detyra ime!

'Ndizet' derbi

Partizanit i vijnë ‘përforcime’ nga Kosova

Derbi i kryeqytetit, Partizani-Tirana është supersfida e javës në kategorinë superiore. Rivaliteti i kësaj sfide...

Europa League

Anglia ‘pushton’ Europën! Derbi londinez në finale

Chelsea dhe Arsenali janë dy ekipet finalist të këtij edicioni në Europa League. Ekipi i...

"Harkëtarët" nuk dorëzohen

“Kokën lart, gjoksin para”/ Ajax publikon videon emocionuese

Ajaxi i Amsterdamit ishte shumë më tepër se një surprizë e bukur në këtë edicion...

Europa hidhet në sulm

Pochettino ‘ngrin’ Tottenhamin/ Paralajmëron ‘divorcin’

Ajo që po bën Maurzzio Pochettino me Tottenhamin këtë sezon ka magjepsur gjithë Europën. Tekniku...

Në rrezik edhe trajneri Valverde

Eleminimi nga CHL/ Barcelona ‘u vë fshesën’ 9 lojtarëve

Në kampin e Barcelonës, vazhdon ende të ‘djegë’ humbja turpëruese ndaj Liverpool, në Champions League....

Mbrojtësi 24-vjeçar

Kosovës i shtohen yjet/ Lojtari i Zvicrës u bashkohet “Dardanëve”

Kombëtarja e Kosovës vijon pasurimin e organikës me lojtarë cilësorë dhe prespektivë.për të ardhmen. Florent...

Ajax kthehet në shtëpi

Tottenham prek finalen në ‘frymën e fundit’

Nuk kishte si të mungonte spektakli dhe loja e çmendur në gjysmëfinalen e dytë të...

"Los Blancos" gati për merkato

Real Madrid ‘përvesh mëngët’/ 280 mln euro për talentin e PSG

Real Madrid ka nisur nga puna për të rimodeluar ekipin për sezonin e ardhshëm. “Los...

Valverde pranë largimit

Dështimi në CHL/ Barcelona zgjedh ‘arkitektin’ e Ajax

Pas humbjes së hidhur që i kushtoi eleminimin nga Champions League, në Barcelonë kanë nisur...

Kupa e Shqipërisë

Spektakël me 12 gola/ Tirana dhe Kukësi prekin finalen

Tirana shkatërroi Luftëtarin në shtëpi duke kaluar në finale e Kupës së Shqipërisë. Në stadiumin...

Ndërhyn stafi i katalanasve

Eleminimi nga Champions/ Tifozët sulmojnë Messin në aeroport

Eliminimi nga Champions League me përmbysje për të dytin vit radhazi ka trazuar jo pak...