MENU
klinika
Kalimi tek verdhezinjtë çështje kohe

Hazard flet hapur: Dua transferimin tek Dortmund!

Java e fundit në La Liga

Barcelona e mbyll ‘në paqe’, Reali dështon sërisht!

Eibar-Barcelona ishte ndeshja e fundit e javës së 38 në La Liga, një përballje mes...

Gati rikthimi i bujshëm

Ronaldo zgjedh trajnerin e ri të Juventusit!

Massimiliano Allegri dhe Juventus njoftuan të premten se vendosën bashkarisht që të ndërpresin kontratën. Kjo...

Serie A

Sassuolo ndal Romën/ Verdhekuqtë larg Champions!

Roma ka bërë një tjetër hap fals në transfertën ndaj Sassuolos. Verdhekuqtë barazuan 0-0 duke...

FA Cup

City shpartallon Watfordin/ Guardiola feston tripletën

Manchester City është fituesi i trofeut të FA Cup në Angli. Ekipi i Guardiolës turpëroi...

Tirana lë të hapur luftën

Skënderbeu hakmerret ndaj Kukësit!

Tirana dhe Kastrioti barazuan 0-0 mes tyre në finalen e parakohshme të mbijetesës në Selman...

Fiton edhe Dortmund

Goleadë dhe emocione/ Bayern shpallet kampion!

Bayern Munich është rishpallur kampion i Gjermanisë. Bavarezët triumfuan ndaj Eintracht Frankfurt në një sfidë...

Zbulon arsyet

Allegri thyen heshtjen: Ja pse u largova!

Masimiliano Allegri dhe Juventusi konfirmuan dje në mesditë ndarjen pas plot 5 vitesh të mbushur...

Kandidat për trajner

Xavi i përgjigjet publikisht Barçës!

Pavarësisht eliminimit të hidhur nga Champions League kundër Liverpool drejtuesit e Barcelonës kanë rikonfirmuar besimin...

Lë jashtë yjet e ekipit

Tite befason me listën e Brazilit

Brazili e ka publikuar listën e lojtarëve që do të jenë pjesë e ekipit për...

"Ky është vendimi im"

Icardi tek Juve/ Reagon futbollisti

Mediat italiane ditën e sotme kanë ndezur edhe më shumë merkaton, veçanërisht çështjen Icardi. Gazzetta...

Zyrtare

Allegri dhe Juventus divorcohen pas 5 vitesh!

Pas shumë diskutimesh dhe polemikash, Juventus dhe Allegri kanë vendosur përfundimisht të divorcohen. Trajneri italian...