MENU
klinika
La Liga

Real Madrid ‘ngec’ ndaj Getafe

Atalanta mposht Fiorentinën

Finale shqiptarësh në Kupën e Italisë

Finalja e Kupës së Italisë do të jetë një sfidë shqiptarësh ku Berisha dhe Gjimshiti...

Pason ish-kampionin e botës

De Biasi rikthehet në pankinë/ Tekniku pranë ekipit italian

Ish-trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi është gati të rikthehet si protagonist. Tekniku është...

Gardiani italian

Nuk po rinovon me PSG/ Buffon rikthehet tek Juventus?

Gianluigi Buffon është në bisedime me Paris Saint Germain, për të vazhduar kontratën, por në...

Risi në Superiore

E bujshme/ Sistemi VAR vjen edhe në Shqipëri

Sistemi VAR është risia më e madhe e futbollit të sotëm, ku është e vështirë...

Video

Rashica nuk ‘kursen’ as kampionët/ ‘Masakron’ Bayernin!

Milot Rashica vijon të magjepsë me formën e shkëlqyer në Gjermani, tek Werder Bremen. Mesfushori...

Premier League

Manchesteri bëhet blu/ City triumfon ndaj United

Manchester City është fituesi i Derbyt, pas fitores 0-2 ndaj United në “Old Traford” Citiziens...

Kupa e Italisë

Lazio hakmerret në ”San Siro”/ Eleminon Milanin

Lazio e Strakoshës është hakmarrë në San Siro ndaj Milanit duke eleminuar kuqezinjtë nga Kupa...

Flet "The Special One"

Mourinho përgatit rikthimin/ I shpreh dashurinë Interit

Pas shkarkimit në mesin e sezonit nga Manchester United, Jose Mourinho po përgatit rikthimin në...

Thyen rekordin

Long shënon golin më të shpejtë në Premier League

Sulmuesi i Southamptonit, Shane Long,  ka shënuar dje golin më të shpejtë në historinë e...

Tirana bën 'paqe' në Gjirokastër

Kupa e Shqipërisë/ Kukësi ‘thyen’ Skënderbeun

Kukësi ka triumfuar 2-1 në sfidën ndaj Skënderbeut në Kamëz, në sfidën e parë gjysmëfinalen...

Kërkesat e portugezit

Allegri nuk bind/ Ronaldo ‘ndez dritën jeshile’ për Guardiolën

Cristiano Ronaldo mund të vihet nën urdhrat e Pep Guardiolës nga sezoni i ardhshëm. Lajmi...