MENU
klinika
Betohet kryebashkiaku i ri në Peqin

Konstituohet këshilli, Balla porosi të fortë kryetarit të ri

Postoblloqe kudo

Blindohet Elbasani, breshëri plumbash, 2 të plagosur

Disa të shtëna me armë zjarri kanë tronditur këtë pasdite qytetin e Elbasanit. Të shtënat...

Nuk lirojmë zyrën!

Betohet kreu i ri i Bashkisë Prrenjas, LSI ‘kërcënon’

Në ambjentet e gjimnazit të Prrenjasit u konstitua sot këshilli i ri bashkiak. Gjithashtu u...

Mandati i dytë radhazi

Konstituohet këshilli i ri, betohet kryebashkiaku i Librazhdit

Është betuar sot kryetari i Bashkisë së Librazhdit, Kastriot Gurra si dhe është konstituuar këshilli...

Ja pse ishte pezulluar

Gjykata kthen në detyrë kreun e komisariatit Cërrik!

Gjykata e Apelit në Durrës, ka vendosur të rikthejë në detyrë shefin e Komisariatit të...

I rëndojnë dy akuza

Përndiqte 19-vjeçaren/ Pranga 34-vjeçarit në Prrenjas

Policia ka vënë në pranga një shtetas 34-vjecar, pasi akuzohet se i është bërë makth...

Zgjedhjet e 30 qershorit

Kryebashkiakët e rinj në Elbasan marrin detyrën në fillim Gushti

Ndërsa numërimi i votave të 30 qershorit të këtij viti u mbyll brenda 48 orëve,...

Çfarë ndodhi?

Elbasan, kuzhina e lokalit përfshihet nga flakët

Kuzhina e një lokali është përfshirë nga flakët në Elbasan, pranë stadiumit “Elbasan Arena”. Nga...

Emri

700 mijë euro të sekuestruara, kush ishte nipi i bosit të drogës

Policia e Elbasanit vendosur sekuestro preventive mbi rreth 700 mijë euro pasuri të një të...

Denoncimi

E rëndë në Elbasan/ Një 18-vjeçar përdhunohet nga 42-vjeçari

Babai i një 18-vjeçari ka denoncuar në policinë e Elbasanit, se i biri, person me...

20 bashki për certifikim

30 Qershori kthehet sërish te Kolegji Zgjedhor

Kolegji Zgjedhor do të marrë sërish në shqyrtim procesin zgjedhor të 30 qershorit. Këtë herë...

Hetimet e mëtejshme

50 doza kokaine në makinë, kapet 39-vjeçari në Elbasan

Policia e Elbasanit kavënë në pranga një 39-vjeçar që është kapur me 50 doza kokainë...