MENU
klinika
Nga Shqipëria në Greqi

Prej mbrëmjes së të dielës, 4 tërmete shkundin vendin

Detaje dhe emra

Lushnje/ Përplas për vdekje një person, largohet autori

Një person ka humbur jetën në një aksident në Lushnjë. Sipas raportimeve të para, ngjarja...

"Një nga projektet kryesore të qeverisë"

Rehabilitohet rruga në qafën e LLogorasë

Aksi rrugor, i cili kalon përmes Qafës së Llogorasë i është nënshtruar një rehabilitimi të...

'Përpin' turistët

Gjurmë, piktura dhe punime në “grykën e ujkut”

Shpella e Trenit ose siç njihet ndryshe “gryka e ujkut” në Devoll po tërheq gjithmonë...

Nën masa të rrepta sigurie

Gjykata e Vlorës lë në burg të fortin e Selenicës

Gjykata e Vlorës lë në burg Tesi Bashon, me qëllim ekstradimi. Nën masa të rrepta...

Antipatrea... ju thotë gjë ky emër?

“Dy vëllezërit anëve të kodrinëzës së pikëlluar”

       Banesat karakteristike të qytetit të Beratit, janë një dëshmi e vyer e...

Dy të kërkuar në pranga

Aksione blic/ Çfarë po ndodh në Berat?

Policia e Beratit ka vënë në pranga dy persona, të cilët ishin shpallur në kërkim....

Fier

Vendosi gjobë subjektit, sot shkarkohet drejtori i AKU-së

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka marrë menjëherë masa, lidhur me rastin e publikuar gjatë një...

E rëndë në Berat

Përmbyset traktori, humb jetën drejtuesi 60-vjeçar

Shtetasi G.H, 60 vjeç, ka humbur jetën në fshatin Pashalli, Urë Vajgurore, pasi duke drejtuar...

Arrestohen disa persona...

Vijon super-aksioni në Vlorë pas kapjes së vëllezërve Basho

Pas arrestimit të Tesilvan Bashos dhe vëllait te tij, persona të konsideruar shumë të rrezikshëm,...

Ja sa vite dënim do të vuaj Roland Hysi

Kërkoi favore seksuale, Hysi mbyllet pas hekurave

Gjyqtari i Fierit, Roland Hysi, i cili akuzohet për korrupsion është dënuar sot nga Gjykata...

Ngjarje e rëndë në Mallakastër

E moshuara djeg me benzinë komshien, më pas i vë flakën vetes

Një grua e moshuar 60 vjeçe ka tentuar t’i vendosë flakën me benzinë komshies, kurse...