MENU
klinika
Ja sa ka kushtuar investimi

Përfundon rehabilitimi i nënstacionit elektrik në Lushnje

Kush mban përgegjësi?

Berati nën pushtetin e tymit të zi dhe erës së keqe orësh

Qyteti muze, i mbrojtur nga UNESCO, ka disa orë nën pushtetin e tymit të zi...

"Rrezikohet një Gërdec i dytë"

Fier/ Alarm në uzinën e Ballshit

Në Uzinën e Përpunimit të Naftës në Ballsh ka rrjedhje gazi nga një depozitë. Alarmin...

"Operacion i përbashkët me Frontex e GDF"

Gjendet një skaf i braktisur në Pyllin e Sodës në Vlorë

Një skaf i braktisur është gjetur mëngjesin e sotëm në Vlorë. Skafi është gjetur në...

Ja në cilin qark ka më pak

Vlora, Berati dhe Tirana, qarqet me numrin më të lartë të aborteve

Demografia e Shqipërisë ka hyrë në një cikël krize, prej emigracionit të lartë, rënies së...

Paralajmërojnë protesta

Naftëtarët e Ballshit nuk gjejnë zgjidhje

Uzina e rafinerisë së Ballshit vazhdon të mos funksionojë dhe sot rreth 800 punëtorë të...

Vdekja e dy foshnjave

Drejtoresha e Spitalit shpjegon ngjarjen

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Berat, ku dy foshnja binjakë vetëm 5...

Çfarë u pa nga autopsia?

E rëndë në Berat, dy fëmijë binjakë ndërrojnë jetë

Dy fëmijë binjakë kanë gjetur vdekjen mëngjesin e sotëm në Berat. Fëmijët e moshës 5...

Nis zbatimi i programit

BE mbështet turizmin cilësor në Berat

Përmirësimi i konkurrueshmërinë dhe rritja ekonomike në Shqipëri përmes një turizmi cilësor dhe të qëndrueshëm...

"Është më e rrezikshme për..."

Bypass-i i Fierit/ Banorët ankohen për gjendjen e rrugës

Sipas banorëve nga fshatrat përgjatë Bypass-it t ë Fierit hapja e një korsie të vetme...

"Performanca e drejtorive të ujësjellësave..."

Nis puna për ujësjellësin e ri të Lushnjes

Në qytetin e Lushnjes ka nisur puna për ndërtimin e ujësjellësit të ri, i cili...

Detajet e projektit

Shpallet tenderi/ 5 milionë lekë për pusin e tregut të Fierit

Bashkia Fier ka shpallur tenderin në Agjencinë e Prokurimit Publik, për shpimin e një pusi...