MENU
klinika
Probleme të mëdha me pasurinë

Nuk kalon Vettingun, shkarkohet kreu i Prokurorisë Vlorë

Detajet

Shpërthen një tjetër bombol në Vlorë, shkatërrohet banesa

Një tjetër shpërthim për shkak të një bombole gazi në Vlorë. Policia e Vlorës bën...

"Nuk mbushemi dot me frymë..."

Zharrëza nuk shpëton nga ndotja, ankohen banorët!

Zharrëza është një ndër zonat naftëmbajtëse me të mëdha në qarkun e Fierit, por përvec...

Detaje

U bllokuan në Kanionin e Gjipesë, shpëtohen 3 turistët

Shpëtohen tre turistë gjermanë të bllokuar në kanionin e Gjipesë në Himarë. Mësohet se dy...

Terror në Lushnje

Djali godet me sëpatë babain, rëndë në spital

Një situatë terror është shënuar mëngjesin e sotëm në Lushnje. Një djal 30-vjeçar ka goditur...

Rëndë një grua

Shpërthen bombola dhe djeg banesën në Vlorë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në...

AKU mbërrin në Fier dhe Korçë

Kapen bizneset me ushqime të skaduara

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bërë kontrolle të ushqimeve që tregtohen në subjekte tregtare, me...

"Po ndiqnin hajdutin"

Aksidentohen babë e bir në Divjakë, vdes 57-vjeçari

Një aksidenti i rëndë është shënuar mëngjesin e sotëm në Divjakë. Një 57 vjeçar, i...

Për çfarë akuzohej?

Shpëtim Gjika në ‘bankën e fajtorit’, Gjykata pushon çështjen

Gjykata e Vlorës ka pushuar çështjen penale për ish-kryebashkiakun Shpëtim Gjika, i cili akuzohej për...

Mandat i ligjshëm

Kryebashkiakët e majtë marrin vendim gjykate

Pasi fituan mandatin për të qeverisur për 4 vitet e ardhshme bashkitë në vend, kandidatët...

Në "sitën" e Vettingut

Del para KPK kreu i Prokurorisë Vlorë

Drejtuesi i Prokurorisë Vlorë, Ardian Ylli del sot para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. KPK...

"Do ikte në Gjermani"

Kjo është e reja që u mbyt në Kanionin e Holtës

Një ngjarje e rëndë është shënuar ditën e djeshme në Kanionet e Holtës në Gramsh....