MENU
klinika
"Rastet e dyshuara merren me mjet të posaçëm"

Trageti në Vlorë, pasagjerët: Nuk na kontrolloi askush!

Alarm për shqiptarët

Vlorë, dyshimet mbi anijen me mbetje të rrezikshme

Dyshimet se në portin e Vlorës janë futur mbetje të rrezikshme kanë vënë në alarm...

Në mes të zonës Shebenik-Jabllanicë

HEC shkatërrues në zona të mbrojtura

Zonat e mbrojtura në vendin tonë, aktualisht menaxhohen nga Agjencia Kombëtare e Zonave të mbrojtura,...

Si paraqitet gjendja e tyre?

Naftëtarët hynë në ditën e 6-të të grevës

Vështirësohet gjendja shëndetësore e punonjësve të uzinës së Ballshit. Që prej 6 ditësh punonjësit e...

"Trageti i penalizuar disa herë"

Mbetjet në Vlorë/ Analiza: Nuk kanë përbërje radioaktive

Drejtoria e Përgjithshme Detare ka bllokuar anijen, e cila u ndalua një ditë më parë...

Disa të shoqëruar

FNSH e Shqiponja në aksion kundër lojërave të fatit

Ka shkuar në mbi 100 numri i të shoqëruarve nga policia pas aksionit që ndërmori...

Greva në nënstacionin e Poçemit

Të hënën pagat? Nisin negociatat për punonjësit

Në ditën e 9-të grevës së urisë, lajme të mira vijnë nga punonjësit e nënstacionit...

Kërkesat kryesore

Fermerët e disa qyteteve protestë në Lushnje

Paraditen e sotme është organizuar një protestë nga sindikata e fermerëve në qytetin e Lushnjes....

"Rama dhe ambasadat të na ndihmojnë, nuk tërhiqemi"

Grevistët: Ne jemi të vdekur, jemi zhytur në borxhe

14 punonjësit e nënstacionit elektrik dhe stacionit të pompimit, në Poçem të Mallakastrës, janë futur...

Dita e tretë e grevës në Ballsh

“O lekët, ose do ketë viktima” paralajmërimi i naftëtarëve

Naftëtarët e Ballshit janë futur në ditën e tretë të grevës së urisë dhe ndërkohë...

Nënstacioni i Poçemit

Greva e urisë, rëndohet gjendja shëndetësore e 14 punonjësve

Grevistët e Poçemit janë futur sot në ditën e 7 të grevës së tyre të...

'Deklaroni pasurinë për 48 orë!'

OFL kërkesën 2 ‘të fortëve’ në Berat të dënuar për trafik droge

Dy subjekte të tjera të paketës anti-KÇK janë bërë sot publike nga OFL, që të...