MENU
klinika
Ja kush janë kandidatët

Sot zgjedhjet për kryetar të PD në Divjakë

Kur mbahet seanca e radhës

GJKKO pranon gjykim të shkurtuar për Fatos Tushe

Gjykata e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit ka pranuar gjykimin e shkurtuar ndaj...

Fara e skaduar, dështon prodhimi i specave

Fermerët në Dimal: Na mashtruan pikat e shitjes

Me qindra hektarë janë mbjellë me perime në serat e fshatit Çiflik të Bashkisë së...

E rëndë në Mallakastër

Rrëzohet kamioni, humb jetën 59-vjeçari

Një ngjarje e rëndë është shënuar në fshatin Mollaj në Ballsh. Burime zyrtare të policisë...

Policia me “dorë të hekurt” në Fier

2712 gjoba dhe 133 leje drejtimi të pezulluara

Policia Rrugore e Fierit gjatë kontrolleve të ushtruara janë gjobitur 2712 drejtues mjetesh. Policia njofton...

“Na duhet një president që na bashkon”

Balla: Nga nesër nis procesi për zgjedhjen e Kreut të Shtetit

“Procesi i përzgjedhjes së presidentit do të jetë transparent dhe me shumë standarde”. Kështu deklaroi...

Emrat që garojnë sot

Nis procesi për zgjedhjen e kryetarit të PD në 3 rrethe

Ka nisur procesi i votimit për zgjedhjen e kryetarit të degës 5 të PD në...

Iu jepnin ryshfet doganierëve

Operacioni në Portin e Vlorës/ Arrestohen dy persona

Policia e Shtetit ka finalizuar operacioni e koduar “Porti” duke arrestuar 2 persona dhe shpallur...

Kush janë kandidatët e “Rithelimit”?

Sot zgjedhjet për kryetarë të 10 degëve të PD

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale të Partisë Demokratike njofton se sot do...

Fermerët: Më të mira ato vendase

Tregu me produkte importi/ Tregtarët: Kanë më shumë cilësi

Në tregun e shitjes me shumicë të fruta perimeve në Lushnje ka shumë produkte importi...

Nga tradhtia bashkëshortore deri te vrasja

Vrasja e 30-vjeçares/ Shpërthejnë akuzat midis familjeve

Fatjon Hoxha, bashkëjetuesi i Merushe Hazizit, e cila u masakrua nga babai i tij, Xhevahir...

Motra e viktimës tregon përballjen me Fationin

Si Merushja dhe i shoqi braktisën 3 djemtë!

Një histori dashurie mes dy të rinjve, që braktisën familjet dhe fëmijët e tyre për...