MENU
klinika
Dyshohet se ishte nën efektin e drogës

Shqiptari masakron me thikë grekun

Një valë e re infeksioni?

3-vjeçarja vdes nga koronavirusi në Greqi

Një 3-vjeçare e diagnostikuar me Covid-19 ka ndërruar jetë. Ngjarja e rëndë raportohet të ketë...

Greqi

E rëndë, emigrantja shqiptare gjendet e vdekur në shtëpinë e saj

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi. Një 29-vjeçare shqiptare është gjetur e pajetë...

Arrestohet një shqiptar

Policia greke gjen parcelën “gjigande” me hashash

Autoritetet policore të Greqisë kanë zbuluar një plantacion të ri dhe shumë të madh hashashi....

Ja çfarë përmban projektvendimi

Votimi i diasporës në zgjedhje, zbardhet propozimi i KQZ

Gazetari i “Panorama” Mariglen Kume ka siguruar propozimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për rregullat...

Tension i lartë

Provokon sërish ministri turk i Mbrojtjes: Greqia u zgjerua shtatë herë në kurriz të Turqisë

Mes luftës në Ukrainë, tensioneve të fundit mes Serbisë dhe Kosovës, përplasjet mes Turqisë dhe...

Ktheheshin në Greqi nga pushimet në atdhe

Çifti shqiptar shuhet në aksidentin tragjik në Janinë

Një aksident i rëndë automobilistik që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Ionia Odos, pranë...

"Po i kthehet qymyrit që pjek planetin..."

Reportazhi i CNN: Ky vend në Europë po digjet, por…

Maqedonia Perëndimore, Greqi (CNN) Dimitris Mitsaris hap derën e tij të garazhit dhe shfaqet era...

Nënë e 3 fëmijëve

E rëndë në Greqi, shqiptari rreh dhe më pas vret gruan e tij

Një 51-vjeçar me origjinë shqiptare është në kërkim nga Policia, pasi të dielën pas mesnate...

Përfitojnë edhe emigrantët shqiptarë

Greqia subvencionon nga e hëna karburantin për qytetarët

Parlamenti grek ka miratuar disa ndryshime ligjore, të cilat parashikojnë subvencionim të çmimit të karburantit...

Turistët e huaj në Shqipëri

200 mijë grekë kanë vizituar vendin tonë deri në qershor

Pothuajse 200 mijë grekë kanë vizituar Shqipërinë në gjysmën e parë të këtij viti nga...

“Tekat” e princit arab, merr çarçafët me vete

Kërkon 300 limuzina për vizitën në Greqi

Princi i kurorës së Arabisë Saudite Mohammed Bin Salman është duke zhvilluar një vizitë zyrtare...