MENU
klinika
“E kapi foshnjën dhe e hodhi në…”

Të tjera detaje nga dëshmia tronditëse e bashkëshortit…

Lejohen të kalojnë vetëm punëtorët sezonal

Kapshtica ende e mbyllur për shqiptarët!

Ministria e Jashtme e Shqipërisë njoftoi se duke nisur nga sot, 19 qershor, në Greqi do...

Çfarë duhet të dini para së të udhëtoni

Greqia hap sot kufijtë për vizitorët shqiptarë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme bën me dije se prej ditës së sotme...

"Kërkoni ndjesë! Krimi nuk u bë nga një shqiptar"

Zv.kryeministri shqiptar kritikon mediat greke

Pas lajmit se studentja 20-vjeçare në Greqi u vra nga bashkëshorti i saj, ka reaguar...

Vrasja e studentes 20-vjeçare në Greqi

Pas 8 orësh pyetje në polici, bashkëshorti pranon autorësinë…

Bashkëshorti i studentes 20-vjeçare e cila u gjet e vrarë disa javë më parë në...

Mediat: Do të dalin fakte të reja

Paralajmërohet zbardhja e vrasjes së 20-vjeçares në Greqi

Mediat greke paralajmërojnë se së shpejti mund të zbardhet vrasja e 20-vjeçares britanike Caroline Crouch...

Ku ishte epiqendra?

Tërmeti godet brigjet e Kretës

Një tërmet më madhësi 4,1 të shkallës Rihter, ka goditur këtë të enjte brigjet e...

Si shkoi takimi Erdogan-Mitsotakis?

Greqi-Turqi, drejt një vere të qetë

Ata që prisnin për njoftime dhe marrëveshje elokuente që mund të ndryshonin “faqen” në marrëdhëniet...

Kufijtë i mban të mbyllur, por na dhuron vaksina

Greqia i jep Shqipërisë 20.000 doza AstraZeneca

Greqia i dhuron Shqipërisë 20.000 vaksina AstraZeneca. Lajmin e jep ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu....

Nga 14 qershori pritet që…

Lajm i mirë nga Greqia

Lajme të mira vijnë nga fqinji ynë, Greqia, për qytetarët e vendit tonë. Burime diplomatike...

Greqi/ Kur do të mbahet?

Emigrantët shqiptarë organizojnë protestë për hapjen e kufijve

Komuniteti shqiptar në Greqi ka lajmëruar se do të organizojë sot një protestë paqësore në...

Asgjë nuk ndryshon

Greqia zgjat sërish afatin e bllokimit të kalimit nga Kapshtica

Greqia vijon t’i mbajë të mbyllur kufijtë me Shqipërinë. Vendimi më i fundit që vjen...