MENU
klinika
Infektohet një foshnjë 14-muajshe

Konfirmohet rasti i parë me hepatitin misterioz në Greqi

Çfarë mendon ai për "Shqipërinë e Madhe"

Njohja e Kosovës/ Diplomati grek: Realitet i pakthyeshëm

Gazeta greke “Te NEA”, ka publikuar thirrjet e katër autorëve grekë, të cilët kërkojnë që...

A e ka vrarë Malenën e ëma?

Gjendet substancë e dyshimtë edhe në trupin e 3-vjeçares

Mediet greke kanë publikuar detaje të reja në lidhje me vdekjen misterioze të tre motrave...

Covid-19

Greqia heq masat, çfarë duhet të dini nga 1 Maji

Pandemia si duket po shkon drejt fundit dhe shumë vende kanë lehtësuar masat e tyre...

Ndërprerja e furnizimit nga Rusia

Greqia do të ndihmojë Bullgarinë me gaz

Greqia tha të mërkurën se do t’i ofronte ndihmë Bullgarisë pasi Rusia ndërpreu furnizimin e...

Përjashton Ankaranë nga stërvitja e NATO-s

Athina i përgjigjet “provokimeve” turke

Athina zyrtare i është kundërpërgjigjur provokimeve turke mbi ishujt grek ditën e djeshme, duke anuluar...

Shëndetësia greke ‘në panik’

Një 16-vjeçare dyshohet si mbartëse e hepatitit të rrezikshëm

Institucionet Shëndetësore në Greqi kanë ngritur alarmin pasi dyshojnë për një rast me hepatit te...

Sa ishte magnituda

Një tërmet i fortë trondit Greqinë mëngjesin e sotëm

Një tërmet i fortë ka goditur Greqinë në jugperëndim të Kythira pak pas orës pesë...

Rusët nuk kanë asnjë shans në Mesdhep

“Përbindëshi” amerikan lundron përballë brigjeve shqiptare

Aeroplanmbajtësja amerikane “USS Truman” mbërriti pak më parë në Trieste për një “ndalim operacional teknik”,...

Përfitojnë dhe emigrantët shqiptarë

Mitsotakis jep lajmin e mirë, rrit me 50 euro pagën minimale

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis njoftoi një rritje të guximshme të pagës minimale Sipas tij...

Në gjirin e Karystos

Autoritetet greke sekuestrojnë anijen-cisternë ruse

Me vendim të Autoritetit për Luftimin e Larjes së Parave, Autoritetet portuale në Greqi janë...

Fjala e deputetes greke ngjall debat në parlament

“Shqiptarët duhet të mësojnë shqip në shkollat e Greqisë”

Vite më parë as që bëhej fjalë. Shtetasit shqiptarë përbëjnë popullsinë më të madhe të...