MENU
klinika
Hapen baret dhe restorantet

Greqia përgatitet për nisjen e sezonit të turizmit

Masat e reja

Pas një kohe të gjatë, hapen baret dhe restorantet në Greqi!

Restorantet, kafenetë dhe baret e Greqisë do të rihapen pas shumë muajsh nesër, por me...

Kur do të hapet rruga për shqiptarët?

Greqia përgatitet për hapjen e madhe

Ditën e martë në Greqi do të ndodhë hapja e madhe. Gjithashtu shtoi se më...

Kapshtica sërish e bllokuar/ Si lejohet kalimi?

Greqia shtyn afatin për hapjen e doganës

Greqia ka shtyrë sërish afatin e bllokimit të Pikës së Kalimit Kufitar Kapshticë, deri në...

"Të tensionuara"

Mediat greke komentojnë zgjedhjet në Shqipëri

Procesi i votimit në vendin tonë ka bërë jehonë edhe në mediat fqinje. Së fundmi,...

REL: Mbështet liberalizimin e vizave

Greqia nuk ndryshon pozicionin për njohjen e Kosovës

Pozicioni i Greqisë karshi pavarësisë së Kosovës, “mbetet i pandryshuar”, por Greqia e mbështet Kosovën...

Greqi

I hoqi respiratorin pacientit me Covid-19, arrestohet shqiptari

Ka rënë në pranga shqiptari 60-vjeçar, i cili pak ditë më parë i hoqi respiratorin...

Në Greqi ka ulje të infeksionit COVID-19

Pse do karantinohen emigrantët? Qytetarët në kufi: Vendim për…

Që prej ditës së hënë të gjithë shqiptarët që do të hyjnë nga pikat doganore...

Një kontratë $ 1.65 miliardë dollarë

Izraeli dhe Greqia nënshkruajnë marrëveshje rekord

Izraeli dhe Greqia kanë nënshkruar marrëveshjen e tyre më të madhe të prokurimit të mbrojtjes,...

Por jo e pamundur...

Greqia: Zgjidhja e mospajtimeve me Turqinë e vështirë

Greqia nuk mund të injorojë mospajtimet që ka me Turqinë për çështjet territoriale në Mesdhe...

Ja çfarë duhet të dini

Punojësit sezonalë në Greqi, prezantohen rregullat e reja

Punonjësit sezonalë që do të punësohen këtë vit në Greqi, do të kenë sigurime dhe...

Cilat janë rregullat?

Greqia u hap dyert turistëve

Greqia ka vendosur të hapë kufijtë për turistët duke nisur nga e hëna, 19 prill....