MENU
klinika
Lajm i mirë për punëtorët sezonalë

Greqia/ Leja e qëndrimit shtyhet me 90 ditë

Skanim shqiptarëve në Kakavijë

Greqia bën 2000 teste për Covid-19 në 24 orë

Qindra mostra u morën nga Grupet Mobile të EODY që u instaluan të Mërkurën në...

Njoftimi i shtetit grek

Cila kategori emigrantësh mund të marrë nënshetësinë?

Emigrantët shqiptarë që kanë vite që punojnë edhe jetojnë në Greqi mund të përfitojnë nënshtetësinë...

Mbyllet gjatë natës pika kufitare

Greqia rikthen karantinën për shqiptarët

Ministria e Mbrojtjes Sociale dhe Trajtimit të Krizave në Greqi sapo ka dhënë një paketë...

Rriten rastet me COVID-19

Greqia shtrëngon masat dhe shton inspektimet në bregdet

Epidemiologët në Greqi paralajmërojnë se vendi është në prag të një shpërthimi të ri të...

Do të marrë 32 miliard euro nga fondi i BE

Greqia duhet të vendosë si do shpenzojë paratë

Qeveria greke po punon maksimalisht për të vendosur se si do të shpenzojë 32 miliardë...

Njoftimi zyrtar për qytetarët

Hapja e kufijve me vendin tonë/ Greqia merr vendimin

Me anë të një njoftimi zyrtar bëhet me dije për të gjithë qytetarët se sipas...

Dëmi ekonomik

Igumenica i kërkon Greqisë të hapë doganën e Qafë-Botës

Këshilli Bashkiak i Igumenicës i bën kërkese zyrtare Ministrisë së Mbrojtjes së Qytetarit në Greqi...

Sa shkon gjoba?

Maska e detyrueshme edhe në Greqi

Shteti grek ashtu si shumica e vendeve të prekura nga koronavirusi ka bërë të detyrueshme...

Ministria greke e Infrastrukturës e prerë për…

Greqi, përplasje mbi autostradën “Joniane” drejt kufirit shqiptar

Autoritetet greke në prefekturën e Janinës po bëjnë përpjekje për financimin e projektit rrugor që...

"Nuk mund t’ju them se cili vend është"

Greqia: Marrim vaksinën e koronavirusit në fund të vitit

Greqia është e bindur se nëse gjithçka shkon mirë, vaksinë kundër koronavirusit mund të jetë...

Aty ku u dogj flamuri turk

Flamuri kuqezi i modifikuar, në ballë të protestës në Greqi

Protestuesit ortodoksë grekë kanë djegur flamurin turk si shenjë proteste kundër shndërrimit të Hagia Sofias...