MENU
klinika
Pritet vendimi

I ftohti ekstrem, Greqia gati të mbyllë shkollat

S’ka qetësi

Lëkundje tërmeti me magnitudë 4.1 ballë në Alonissos në Greqi

Një lëkundje sizmike prej 4.1 ballë të shkallës Rihter është ndjerë në orën 4:32 të...

Deklarata e kreut të diplomacisë

Greqia pranë njohjes së Kosovës?

Kreu i diplomacisë greke, Nikos Dendias, ka theksuar dëshirën e Qeverisë së Greqisë, që i...

Deri kur?

Greqia paralajmëron zgjatje të masave kufizuese

Masat kufizuese në Greqi për shkak të përhapjes së COVID do të zgjaten edhe një...

E rëndë në Greqi

32-vjeçari shqiptar i jep fund jetës se e la e dashura

Një 32-vjeçar shqiptar në Greqi është gjetur i varur në një pemë ditën e djeshme....

“Betejë komplimentesh”

Mediat greke komentojnë vizitën e Presidentit turk në Shqipëri

Presidenti Turk, Rexhep Tajip Erdogan, ka vizituar këtë të hënë Shqipërinë. Në agjendën e kësaj...

Tërmet i fortë në Greqi, ku ishte epiqendra

Greqia ditët e fundit është goditur nga një sërë lëkundjesh tërmeti. Këtë mesditë një tërmet...

Lëkundjet ndihen deri në Korçë

Greqia nuk gjen qetësi nga tërmeti

Një tjetër tërmet është regjistruar pasditen e sotme në Florina të Greqisë. Lëkundjet janë ndjerë...

Kushtet për hyrjen

Greqia shtyn masat anti-Covid deri më 24 janar

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se shteti grek ka shtyrë masat aktuale...

Çfarë ndodh me Shqipërinë??

Greqia gati të aprovojë dozën e katërt të vaksinës anti-covid

Greqia mund të aprovojë ditën e sotme dozën e katërt të vaksinës anti-covid. Mediat në...

Greqi/ Ja sa është vlefshmëria!

Shtyhet afati i lejeqendrimeve për emigrantët

Ministria e Emigracionit në Greqi ka shtyrë deri më 22 mars të vitit 2022 vlefshmërinë...