MENU
klinika
Pranga shoferit dhe pasagjeres

Sekuestrohet një sasi droge në Qafë-Botë

Festë pa muzikë…

Greqia rregulla të rrepta kufizuese për ditën e ndërrimit të viteve

Në Greqi këtë të enjte kanë hyrë në fuqi masa të reja anti-Covid për festimin...

U nis për në shtëpi por nuk arriti kurrë

Zhduket në rrethana të paqarta biznesmeni grek

– Një biznesmen grek është zhdukur mbrëmjen e djeshme në rrethana ende të panjohura në...

“Shkundet” Greqia

Tërmeti 5.7 ballë godet vendin fqinj

Një tërmet i fortë ka shkundur mëngjesin e sotëm Kretën. Mediat greke bëjën me dije...

Ish-Presidenti i Greqisë

Ndërron jetë në moshën 92-vjeçare Karolos Papulias

Ka ndërruar sot jetë në moshën 92-vjeçare ish-presidenti i Greqisë Karolos Papulias. Papulias shërbeu në...

Të paktën 6 viktima

Tragjedi në brigjet greke, mbytet anija me 80 emigrantë në bord

Gjashtë të vdekur dhe 57 të shpëtuar është raportimi i deritanishëm për mbytjen e një...

Shifra të larta në Greqi

Mbi 7 mijë raste të reja dhe 94 të vdekur nga Covid

Autoritetet shëndetësore në Greqi kanë njoftuar sot 7665 raste të reja me Covid në 24...

Bën të detyrueshme maskën

Greqia anulohen të gjithë eventet festive

Greqia është një ndër vendet e rajonit që ditët e fundit ka një numër të...

Dyshohet për dhjetëra të vdekur

Tragjedi në ujërat greke, fundoset gomonia me refugjatë

Autoritetet greke kanë bërë të ditur se dhjetëra refugjatë besohet se kanë vdekur pasi një...

“Kujdes se do pushtojmë Selanikun”

Greqia vendoset në gatishmëri pas kërcënimit të Turqisë

Në javët e fundit kanë qenë disa kërcënimet e Turqisë kundrejt Greqisë duke bërë që...

12 të mbijetuar

Përmbyset varka me 32 emigrantë në Greqi

Një varkë me 32 emigrantë është përmbytur në brigjet e Greqisë, ndërkohë forcat e kërkimit...

Një ditë pas takimit të “Ballkanit të Hapur”

Mediat helene: Berisha po shkakton trazira të brendshme

Media greke “Zougla.gr” i ka kushtuar një artikull nismës “Ballkani i Hapur” dhe ftesës së...