MENU
klinika
Pas rritjes së rasteve me COVID-19

Greqi/ Mbyllen kufijtë me Serbinë

Shkaku

Greqia merr vendim/ Që nesër mbyllen kufijtë me Serbinë

Duke filluar nga dita e neserme, Greqia do te mbylle kufijte me Serbine. Vendimin e...

Plani i hapjes u rrëzua nga zv.ministri i Mbrojtjes Civile

Greqia nuk hap sot kufijtë tokësorë me Shqipërinë

Greqia nuk ka hapur kufitjë sot me Shqipërinë. U përfol se kufijtë tokësorë me Shqipërinë...

Lëvizja nga 1 korriku

Ambasada greke sqaron: Ja kush mund të udhëtojë drejt Greqisë

Ambasada greke në Tiranë ka sqaruar përfundimisht e si do të procedohet me lëvizjen e...

E fundit

Greqia hap kufijtë me Shqipërinë

Megjithëse ishte planifikuar që kufiri i Greqisë me Shqipërinë të hapej më 15 qershor, vendimi...

Regjistrohet një tjetër tërmet

Ishulli i Rodosit në Greqi nuk gjen qetësi

Pas tërmetit të së dielës Sizmografët e Institutit Gjeodinamik në Greqi regjistruan një tjetër tërmet...

As më 1 korrik!

Greqia shtyn për herë të dytë hapjen e kufirit me Shqipërinë

Ministri grek i Mbrojtjes Sociale, Nikos Hordhalias, nga Janina ku ndodhej për një inspektim në...

Ja sa ishte magnituda

Brenda 1 orë dy lëkundje tërmeti ‘godasin’ Kretën

Dy tërmete kanë goditur mbrëmjen e djeshme Kretën. Lëkundjet e para janë ndjerë në orën...

Veprimi që nxiti protesta

Dogji flamurin e Shqipërisë, shpallet në kërkim minoritari

Minoritari grek Manol Vito, i cili në 15 qershor dogji dy flamuj kombëtar të Shqipërisë...

Midis shëtitores së Sarandës

Minoritari grek i vë flakën flamurit shqiptar

Një minoritar grek nga Finiqi, i quajtur Manolis Vitos, ka djegur mbrëmjen e djeshme flamur...

Përhapja e COVID-19 në shkolla

Greqia karantinon qytetin verilindor të Xanthit

Qeveria ka marrë masa për qytetin verilindor të Xanthi-t duke e rikthyer në karantinë. Ditën...

A do të preket hapësira e Shqipërisë?

Greqia dhe Italia marrëveshje për zgjerimin e kufirit detar

Greqia dhe Italia firmosin sot në Athinë marrëveshjen për përcaktimin e zonës ekskluzive ekonomike mes...