MENU
klinika
Diskutohet për forcim të masave

Rritet numri i të prekurve me COVID-19 në Greqi

Epiqendra dhe magnituda

Pas Shqipërisë, tërmet i fuqishëm në Greqi

Një tërmet me madhësi 4,2 të shkallës Rihter është ndjerë në Greqi në orën 05:57...

Kushti i Kosovës e Greqisë

Shqipëria rihapi kufijtë tokësorë/ Lirisht kalohet vetëm në Mal të Zi

Sot Shqipëria rihapi kufijtë tokësorë pas mbylljes prej muajit mars për shkak të pandemisë. Rihapja...

Dy të moshuar ndërruan jetë mbrëmjen e kaluar

Shkon në 177 numri i viktimave nga COVID-19 në Greqi

Ka shkuar në 177 viktima bilanci i Greqisë sa i përket koronavirusit. Dy viktimat e...

Mitsotakis tregon kur mund të hyjnë turistët e huaj

Greqia rihap ishujt për pushime

Greqia hoqi këtë të hënë ndalimin për të udhëtuar në ishuj, ndërsa vendi kërkon t’i...

Nga Deutsche Welle

Dëshmi të reja për dëbime të paligjshme nga Greqia në Turqi

Sipas të dhënave të mbledhura nga DW dhe ekipe ndërkombëtare investigative autoritetet greke dëbojnë refugjatë...

Ja sa shtetas erdhën në Shqipëri në 24 orë

Kakavijë/ Fluks hyrjeje në doganën shqiptare

Lehtësimi i masave të kalimit të kufirit ka bërë që në 24 orët e fundit...

Lëkundjet ndihet dhe në Shqipëri

Tërmet me magnitudë 5.8 në Greqi

Një tërmet i fuqishëm ka tronditur tokën greke mesnatën e sotme, ndërsa lëkundjet janë ndjerë...

Fond emergjent për mediat

Greqia propozon në BE një fushatë mbarë europiane

Zëdhënësi i qeverisë greke dhe ministër plotësues i kryeministrit, Stelios Petsas, ka paraqitur në telekonferencën...

Lajmin e jep kryeministri

Greqia hap kufijtë me turistët në 15 qershor

Greqia do të hapë kufinjtë e saj për turizmin në 15 qershor. Lajmin e ka...

Foto magjepsëse

Greqia sot hap plazhet, ja rregullat strikte që do të ndiqen

Greqia ka vendosur hapjen e 515 plazheve të organizuara të vendit nga sot. Plazhet e...

Ja sa ballë ishte

Tërmet i fortë në Greqi, qytetarët zgjohen mes panikut

Një tërmet i fortë me magnitudë 4.1 të shkallës rihter ka goditur këtë mëngjes ishullin...