MENU
klinika
Greqia pranë mbylljes

Në fundjavë asnjë lëvizje pas orës 18:00

Hakerat turq hedhin në rrjet videot e fotot

Vidhet Instagrami i ish-ministres Bakojanis, motrës së Mitsotakis

Llogaria e Instagramit të ish-ministres së Jashtme greke dhe motrës së kryeministrit Mitsotakis, Dora Bakojani...

Furnizonte me kokainë gjithë ishujt grekë

Shkatërrohet banda shqiptaro-serbe, arrestohen ‘kokat’ e rrjetit

Një bandë shqiptaro-serbe e trafikut të drogës me bazë në Athinë është goditur gjatë natës...

Situata nuk po njeh përmirësim

Greqia bën një hap pas, shtrëngon sërish disa masa

Greqia do të mbyllë dyqanet të shtunën, më pak se dy javë pasi ka lejuar...

Ja kur do të hyjnë në fuqi rregullat e reja

Greqi/ Rritet shërbimi ushtarak në 12 muaj

Autoritetet greke kanë deklaruar zyrtarisht rritjen e shërbimit ushtarak në 12 muaj për të gjithë,...

Do lejohet vetëm kalimi i…

Greqia shtyn sërish afatin e bllokimit të Kapshticës

Greqia ka shtyrë sërish afatin e bllokimit të Pikës së Kalimit Kufitar Kapshticë, deri në...

Të dhënat e para

Tërmet në Greqi/ Lëkundje në zonën e Kretës

Një tërmet me magnitudë 4.6 goditi sot Greqinë në zonën midis Kretës dhe Kasos, bën...

Territori grek është zgjeruar me 10%

Mitsotakis: Po dyfishojmë ujërat tona territoriale në Jon

“Ne po dyfishojmë ujërat tona territoriale në Jon”, tha kryeministri grek për zgjerimin me 12...

Dendias: Rrisim territorin sovran me rreth 10%

Zgjerimi me 12 milje në Jon, nis debati në parlamentin grek

Parlamenti grek sot ka nisur debatin për zgjerimin e ujërrave territoriale me 12 milje në...

Greqia rihap dyqanet

“Masat e bllokimit do të kthehen përsëri nëse…”

Dyqanet greke rihapën dyert për herë të parë këtë muaj, ndërsa vendi lehtësoi lockdown duke...

“Vaksinimet duhet të vazhdojnë më shpejt”

Mitsotakis: BE të përshpejtojë procedurat për aprovimin…

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis mori pjesë në telekonferencën e drejtuesve të vendeve të Grupit të...

Ulen rastet e reja me COVID-19

Lehtësohen masat kufizuese në Greqi

Komisioni i specialisteve te epidemiologjisë ka dhenë dritën jeshile për lehtësimin e disa prej masave...