MENU
klinika
Rreziqet që shpesh prindërit nuk i vënë re

Investigimi/ Kambana alarmi mbi qasjen e fëmijëve në TikTok

Vendimi i plotë

Greqia ndryshon kushtet për hyrjen e qytetarëve shqiptarë!

6Kushte të reja për qytetarët shqiptarë që futen në Greqi, të njëjta me ato që...

Greqi

Përleshje e përgjakshme mes shqiptarëve dhe disa të huajve

Një shqiptar ka mbetur i plagosur pas një sulmi me armë zjarri në Greqi. Policia...

Zbulohet skema që përdorën

Kush janë shqiptarët e arratisur nga qelia në Greqi?

4 shqiptarë dhe një pakistanez kanë mundur të arratisen nga një qeli në Greqi. Raportohet...

Greqia ndryshon rregullat

Nga 7 shkurti nuk ka më nevojë për test të detyrueshëm

Nisur nga dita e hënë, 7 shkurt, në Greqi mund të futesh me certifikatë vaksinimi,...

Greqia ndryshon masat

Rregullat e reja për të hyrë në vendin fqinj

Nga e hëna, 7 shkurt, hyrja në Greqi për ata që kanë një certifikatë evropiane...

Ministri turk: U zhveshën nga rojet kufitare

12 emigrantë gjenden të vdekur në kufirin me Greqinë!

Një ngjarje e rëndë është shënuar mëngjesin e sotëm në kufirin mes Greqisë dhe Turqisë....

"Kush s’vaksinohet deri më 31 Mars..."

Ultimatumi i ministrit grek për bluzat e bardha

Ministri i Shëndetësisë në Greqi Thanos Plevris ka paralajmëruar mjekët dhe infermierët e pezulluar nga...

Vazhdojne lekundjet

Qipro “zgjohet” nga një tërmet i fortë

Një tërmet me magnitudë 4.9 të shkallës Rihter ka ndodhur herët në mëngjesin e së...

Një person i plagosur

Shpërthim i fuqishëm në kryeqytetin grek

Shpërthim i fuqishëm mëngjesin e sotëm në Athinë. Ngjarja ka ndodhur pak pas orës 06:00...

Ministria e Jashtme jep udhëzimet

Greqia shtyn masat antiCOVID deri më 7 shkurt

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se Greqia ka shtyrë masat aktuale anti-Covid...

Mijëra mjete të bllokuara prej 22 orësh

Moti ekstrem në Greqi, ushtria në terren

Moti i acartë ka goditur Greqinë. Prej 22 orësh automjetet qëndrojnë të bllokuara në Attiki...