MENU
klinika
E para do bëjë vaksinën një infermiere në Athinë

Nis sot vaksinimi ndaj COVID-19 edhe në Greqi

Të dielën vaksinohet Presidentja dhe kryeministri

Mbërrijnë vaksinat e para të COVID-19 në Athinë

Vaksinat e koronavirusit mbërritën në Greqi nën mbrojtjen e rreptë të policisë, në mjediset e...

Masat e reja

Athinë, krijohen “getot” e virusit

Pandemia e Covid-19 vijon të shënojë rekorde. Evropa është bërë sërish epiqendër, pasi Nëntori dhe...

Lajm i mirë për emigrantët

Greqia shtyn afatin e lejeve të qëndrimit, ç’duhet të dini

Ministria e Brendshme greke ka vendosur të shtyjë deri në datën 31 mars të vitit...

COVID-19

Vaksina e Pfizer, në Greqi më 27 dhjetor!

Më 27 dhjetor pritet të mbërrijë në Greqi vaksina e Pfizer kundër COVID-19, në numër...

Athina ndriçohet në heshtje

Zbukurimet e qytetit ndodhin pa ceremoni

Ndriçimi i pemës së Krishtlindjeve në Athinë u zhvillua në sheshin kryesor në nisje të...

Disa të rinj mblidhen në Janinë

Vrasja e Rashës/ Protesta edhe në Greqi

Vrasja e Klodjan Rashës ka shkaktuar protesta edhe në Greqi. Disa të rinj kanë protestuar...

Kush do lejohet të kalojë për festa?

Greqia shtyn vendimin për hapjen e Kapshticës

Autoritetet greke kanë vendosur sërish që të shtyjnë vendimin për hapjen e pikës së kalimit...

Greqia “lëshon pe” për fundvit!

Lehtësim masash/ Do të hapen kishat, por…

Greqia do të ndërmarrë disa masa lehtësuese përgjatë periudhës së Krishtlindjeve, deri në datën 7...

Televizionet greke në grevë

Kundër projektligjit të qeverisë Mitsotakis për mediat

Të gjitha kanalet televizive greke kanë heshtur prej orës 6 të pasdites të së martës,...

"I pari do vaksinohem unë"

Greqia siguron vaksinën e Pfizer, Mitsotakis tregon datën

Greqia ka siguruar vaksinën kundër koronavirusit të kompanive Pfizer/Biotech, bën me dije kryeministri i vendit...

Shteti fqinj vendimin e rëndësishëm

Të gjithë ata që hyjnë në Greqi nga kjo datë, duhet të…

Të gjithë qytetarët që do të shkojnë në Greqi nga data 18 dhjetor deri në...