MENU
klinika
"Serbia partner kyç"

Dendias: E ardhmja e Ballkanit Perëndimor është në BE!

Dyshohet se ka përdhunuar një 22-vjeçare në plazh

Policia greke në kërkim të çobanit shqiptar

56-vjeçari me origjinë shqiptare nuk është personi që dyshohej se kishte përdhunuar 22-vjeçaren greke në...

Pritet të shtohet nga 40 në 120 kilometra

Greqia planifikon zgjerimin e murit në kufi me Turqinë

Autoritetet greke thonë se po planifikojnë një shtrirje të madhe të një muri përgjatë kufirit...

"S’ka më asnjë takim!"

Erdogan i jep fund dialogut me Greqinë

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan deklaroi të mërkurën se Turqia do t’i ndalë bisedimet me...

“Mos bëni lojëra me Turqinë”

Erdogan kërcënon: Nuk ka më bisedime me Greqinë

Përpjekjet për zgjidhje me diplomaci të mosmarrëveshjeve për kufijtë detarë mes Turqisë dhe Greqisë marrin...

Çfarë u ra dakord?

Marrëveshje Greqi-Gjermani, Athina dërgon tanke në Ukrainë

Pas një marrëveshjeje me Gjermaninë, Greqia do të dërgojë tanke të modelit BMP-1 në Ukrainë....

Deri në 15 shtator

Greqia heq përdorimin e maskave kundër COVID-19

Greqi ka njoftuar se maskat nuk do të jenë të detyrueshme në ambientet e mbyllura....

“Jemi kundër ndryshimit të kufijve”

Ministri i Jashtëm grek: Po synojnë destabilizimin në rajon

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, bëri thirrje për kujdes pasi “aktorët e palëve të...

Turqia qëllon me predha pranë ishujve grekë

Fokusi në Ukrainë, por Egjeu gati të “marrë flakë”

Tensioni është tepër i lartë mes Greqisë dhe Turqisë ku duket se vera do të...

"Shqiptarët në ishuj nuk kanë nevojë të…"

Rama jep lajmin e mirë për emigrantët në Greqi

Kryeministri Edi Rama deklaron se shqiptarët që jetojnë e punojnë në ishujt grekë Kretë e...

Ushtria vendoset në gatishmëri

Zien Egjeu, grekët “blindojnë” ishujt dhe kufijtë me Turqinë

Fjalimet e urrejtjes, retorika nxitëse, kërcënime kundër tyre, që shtrihen në mënyrë të rrezikshme në...

Policia greke përgjon gazetarët?

DW: Aplikacioni dhe gjurmët që të çojnë në qarqet më të larta

Në telefonin e një gazetari në Greqi u gjend aplikacioni i përgjimit, Predator. Kush është...