MENU
klinika
Pas tërmetit që tronditi Greqinë

Në zonat më të goditura dhjetëra banorë e kalojnë natën jashtë

Sot shifra rekord rastesh pozitive dhe viktimash

Greqia njofton masat e reja shtrënguese

Qeveria greke është alarmuar pas shifrave të fundit të publikuara nga Ministria e Shëndetësisë, me...

Lëkundjet ndihen edhe në Jug të Shqipërisë

Një tërmet i fuqishëm godet Greqinë

Tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.3 të shkallës rihter ka shkundur sot Greqinë. Lëkundjet raportohen...

Zgjat karantinën dhe...

Greqia shtrëngon masat/ Si do të lëvizet në Kakavijë

Greqia i ka ashpërsuar edhe më tej masat ndaj Shqipërisë, për shkak të situatës nga...

Vendimi u mor nga qeveria greke

Kapshtica e mbyllur deri më 8 mars, MEPJ sqaron

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme sqaron ashtu si policia se Pika e Kalimit...

Ja deri kur

Kapshtica mbetet e mbyllur, pala greke shtyn afatin

Pika kufitare e Kapshticës do vazhdojë të jetë e mbyllur deri më datë 8 mars....

Lista me kërkesa për Ministrinë e Shëndetësisë

Futen në grevë mjekët në Greqi

Federata e Shoqatave të Mjekëve Spitalorë të Greqisë ka njoftuar një grevë 24-orëshe gjatë ditës...

COVID-19

Greqia me vendim të ri për karantinën ndaj shtetasve të huaj

Karantina e detyrueshme shtatë ditore shtëpiake për të gjithë ata që do të hyjnë në...

Qytetarët i marrin ato përmes një platforme të qeverisë

Greqia lëshon 40.000 çertifikata vaksinimi brenda ditës

Rreth 40 000 certifikata vaksinimi janë lëshuar në Greqi brenda një dite. Qytetarët që janë...

Athina futet në karantinë

Flet kryeministri grek: Nga Prilli do të jemi shumë më mirë

Kryeministri Kyriakos Mitsotakis njoftoi të martën një bllokim pothuajse total në rajonin më të populluar...

COVID-19

Shtyhet afati, Kapshtica e mbyllur deri më…

Pika Kufitare e Kapshticës do të  vijojë  të  jetë  e mbyllur deri më 22 shkurt....

Ç'do të thotë kjo?

Propozimi në Greqi/ Athina të futet në ”Lock-Down” universal

Greqia po përjeton kohë jo të mira me COVID-19. Shifrat janë në rritje teksa problemi...