MENU
klinika
Vazhdojne lekundjet

Qipro “zgjohet” nga një tërmet i fortë

Një person i plagosur

Shpërthim i fuqishëm në kryeqytetin grek

Shpërthim i fuqishëm mëngjesin e sotëm në Athinë. Ngjarja ka ndodhur pak pas orës 06:00...

Ministria e Jashtme jep udhëzimet

Greqia shtyn masat antiCOVID deri më 7 shkurt

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se Greqia ka shtyrë masat aktuale anti-Covid...

Mijëra mjete të bllokuara prej 22 orësh

Moti ekstrem në Greqi, ushtria në terren

Moti i acartë ka goditur Greqinë. Prej 22 orësh automjetet qëndrojnë të bllokuara në Attiki...

Pritet vendimi

I ftohti ekstrem, Greqia gati të mbyllë shkollat

Një vendimin për mbylljen e shkollave për shkak të motit të keq, duket se do...

S’ka qetësi

Lëkundje tërmeti me magnitudë 4.1 ballë në Alonissos në Greqi

Një lëkundje sizmike prej 4.1 ballë të shkallës Rihter është ndjerë në orën 4:32 të...

Deklarata e kreut të diplomacisë

Greqia pranë njohjes së Kosovës?

Kreu i diplomacisë greke, Nikos Dendias, ka theksuar dëshirën e Qeverisë së Greqisë, që i...

Deri kur?

Greqia paralajmëron zgjatje të masave kufizuese

Masat kufizuese në Greqi për shkak të përhapjes së COVID do të zgjaten edhe një...

E rëndë në Greqi

32-vjeçari shqiptar i jep fund jetës se e la e dashura

Një 32-vjeçar shqiptar në Greqi është gjetur i varur në një pemë ditën e djeshme....

“Betejë komplimentesh”

Mediat greke komentojnë vizitën e Presidentit turk në Shqipëri

Presidenti Turk, Rexhep Tajip Erdogan, ka vizituar këtë të hënë Shqipërinë. Në agjendën e kësaj...

Tërmet i fortë në Greqi, ku ishte epiqendra

Greqia ditët e fundit është goditur nga një sërë lëkundjesh tërmeti. Këtë mesditë një tërmet...