MENU
klinika
Dendias do të takohet me Erdogan

Zhvillime pozitive në marrëdhëniet greko-turke

Vizitë zyrtare

Kryediplomati grek të enjten udhëton në Turqi

Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë ka bërë të ditur se ministri i Punëve...

Lëkundjet ndihen dhe në jug të Shqipërisë

Greqia tronditet nga tërmeti 5.2 ballë

Një tërmet me madhësi 5.2 tronditi zonën e detit në perëndim të Tilos të martën...

Sputnik fut në sherr Greqinë

Tsipras akuzon qeverinë që nuk bleu vaksina ruse

Vaksina Sputnik ka futur në sherr politikanet grekë. Në një seancë parlamentare për menaxhimin e...

Ja deri kur

Shtyhet sërish afati i bllokimit të pikës Kufitare të Kapshticës

Shtyhet sërish afati i bllokimit të pikes Kufitare te Kapshticës.  “Stacioni i Policisë Kufitare Kapshticë:...

COVID-19

Vazhdon karantina në Greqi, qeveria vendos “self testing”

Restriksionet aktuale në Greqi, gjegjësisht karantina, ora policore dhe masat e veçanta për zonën e...

Lehtësim për emigrantët nga Shqipëria

Greqia shtyn lejet e qëndrimit

Ministria greke e Emigracionit njoftoi shtyrjen deri në fund të këtij viti të lejeve të...

Paradë festive në Athinë

Shënohet 200-vjetori i pavarësisë së Greqisë

Greqia sot feston 200-vjetorin e pavarësisë së saj që nga 25 marsi i vitit 1821....

Epiqendra 55 km larg Janinës

Tërmet gjatë natës në Greqi, magnituda 4.6 e shkallës Rihter

Një tërmet ka rënë gjatë natës në qendër të Greqisë. Magnituda e tij ishte 4.6...

Qeveria greke merr vendimin

Kapshtica, e mbyllur dhe për dy javë të tjera

Lëvizja e qytetarëve nga Shqipëria drejt Greqisë, nëpërmjet pikës kufitare të Kapshticës, do të jetë...

Çfarë masa lehtësuese pritet të merren?

Greqia këtë javë nis rihapjen

Pavarësisht se shifrat në Greqi kanë kapur rekorde dhe spitalet po vuajnë prej shtrimeve të...

Greqia përgatitet për sezonin veror

Nis marrëveshje me dhjetë shtete për pasaportat e vaksinave

Ndërsa Komisioni Evropian bëhet gati të paraqesë një propozim për të lejuar njerëzit e vaksinuar...