MENU
klinika
Moti i keq

Dëbora mban të izoluara 115 familje në Dibër

Detajet

Bora/ Situatë problematike në Shkodër, mbyllen shkollat

Situata në qarkun e Shkodrës vijon të mbetet problematike në disa zona për shkak të...

Detajet

Reshjet e borës në Dibër/ Bllokohen disa fshatra

Në qarkun e Dibrës janë rikthyer reshjet e borës. Reshjet kanë nisur që prej mbrëmjes...

Njoftimi i MB

Rikthehen reshjet/ “Zonat që janë bllokuar”

Reshjet e borës dhe të shiut janë rikthyer sërish në vend, duke krijuar probleme në...

Ankohen banorët

“Besëlidhja”, lagjja e harruar në bashkinë e Lezhës

Gropat me ujë e rrugët me baltë mbizotërojnë këto ditë me shi në lagjen “Besëlidhja”...

Protesta

Bojkoti/ Ngujohen edhe studentët e Shkodrës

Prej ditësh studentët e Tiranës ndodhen në ngujim dhe të vendosur në kërkesat e tyre...

Moti i keq

Rikthehen reshjet e borës, probleme në Kukës dhe Tropojë

Në zonat veriore janë rikthyer sërish reshjet e borës. Rikthimi i tyre ka sjellë edhe...

Detajet

Mirditë/ Arrestohen babë e bir, ishin të armatosur

Dy persona, babë e bir, janë arrestuar në Mirditë, pasi janë kapur me armë zjarri....

Moti i keq

Bashkia Pukë në alarm, ka një thirrje të fortë për qytetarët

Bora dhe ngricat në vend kanë shkaktuar jo pak problematika. Në Pukë temperaturat e ulëta...

Moti i keq

Thethi i bllokuar, banorët apel për ndihmë

Rrugët në fshatin Theth vazhdojnë të jenë akoma të bllokuar nga dëbora. Banorët e zonës...

Moti i keq

2 metër dëborë në Dibër, Elbasani frikë përmbytjesh!

Qarku i Dibrës u prek më së shumti nga moti i keq i kohëve të...

551-vjetori i vdekjes

Mbi varrin e Skënderbeut: Mos ikni nga Shqipëria!

Në Lezhë është përkujtuar 551-vjetori i vdekjes së Heroit Kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu. Në ceremoninë...