MENU
klinika
Deklarata

Borë dhe ngrica, ARRSH: Situata në akset kryesore

Moti i keq

Dëbora i ‘thyen’ kockat shkodranëve

Reshjet e dëborës që mbuluan para pak ditëve qytetin e Shkodrës, duket se e kanë...

Moti i keq

Borë dhe acar, rëndohet situata në Mirditë

Duket se moti i keq dhe rikthimi i reshjeve te borës kanë krijuar edhe më...

Deklarata

ARRSH njofton: Këto janë akset problematike

Përmes një njoftimi për mediat, ARRSH ka dhënë detaje lidhur me gjendjen në të gjitha...

"Të ulen kreditet"

Shkodra bashkohet me Tiranën dhe Durrësin, studentët në bojkot

Studentët e Shkodrës nuk iu rikthyen auditoreve as këtë të hënë. Ata kërkojnë si pika...

Protesta

Studentët e Shkodrës shtojnë pikat, i dorëzojnë në Rektorat

Studentët e Universitetit të Shkodrës ‘Luigj Gurakuqi’, kanë shtuar edhe dy pika të tjera në...

Rinisin reshjet e borës

Situatë emergjente në Dibër, izolohen 30% e fshatrave

Reshjet e borës në qarkun e Dibrës kanë rinisur dhe si pasojë kanë bllokuar rreth...

Njoftimi i ARRSH

‘Këto janë akset më problematike në vend’

Lidhur me situatën e krijuar në vend për shkak të motit të keq me borë...

Dalja nga izolimi

Hapet rruga në Kukës/ Apeli i kryebashkiakut për qeverinë

Pas apelit të drejtuar nga banorët e Shishtavecit, bashkia e Kukësit dhe kompania kontraktore kanë...

Detajet

Helikopteri niset drejt Thethit për evakuimin e 8 mësuesve

Ministria e Mbrojtjes bën me dijë se një helikopter Cougar i Forcës Ajrore është nisur...

Moti i keq

ARRSH: Akset rrugore ku udhëtohet me zinxhirë

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacione mbi gjendjen e rrugëve pas motit të keq që...

Reshjet e dëborës

115 familje në Dibër 10 ditë të bllokuar, mungon energjia

Moti i keq me temperatura nën zero dhe reshje dëbore kanë ‘mbërthyer’ prej disa ditësh...