MENU
Parashikimi

Pas diellit vijnë reshjet? Surprizon moti

Ç'ndodh sot?

Zgjedhjet e qershorit/ Policia e Shtetit vihet në lëvizje

Zgjedhjet e 30 qershorit po afrojnë dhe kjo ka vënë në lëvizje edhe Policinë e...

Heq dorë nga shtetësia

Djali i Nishanit ‘gris’ pasaportën Shqiptare

Djali i ish-Presidentit, Bujar Nishani ka vendosur të braktisë shtetësinë shqiptare. Sipas botimit në Fletoren...

Vizita

Meta: Me Greqinë marrëdhënie të shkëlqyera tradicionale

Presidenti Ilir Meta mori pjesë në ceremoninë e organizuar në Ditën Kombëtare të Greqisë. Nëpërmjet...

Zgjedhjet lokale

Rama sondazhe me qytetarët për kandidatët e Bashkive

Partia Socialiste, tre muaj para datës në fuqi të zgjedhjeve vendore, 30 qershorit, vijon seleksionimin...

Vendimi

Ekzekutimi i Ravik Gurrës/ Dhoma e Avokatisë ndërpret shërbimet për 3 ditë

Dhoma Kombëtare e Avokatisë ka ndërprerë shërbimet nga e mërkura në të premten, duke u...

Reagon ministrja

Spiropali-Bashës: As Derri, as Sokrati s’të ndihmojnë dot!

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali reagoi pas deklaratave të Prokurorisë dhe...

Nga Sulejman Gjana

“Shqipëria, vetmia e një fati”

Para disa javësh, autori dhe studiuesi francez Sébastien Vilmot më dërgoi, nëpërmjet mikut tonë të...

Zjarri në pallat

Shpëtohet 15 vjeçarja nga flakët

Zjarri në pallat, shpëtohet 15 vjeçarja nga flakët Një pallat në zonën e njohur si...

Vendimi

Kërkohet për mashtrim/ MEPJ i ndërpret mandatin indianit si konsull nderi

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njoftoi se ka ndërprerë mandatin si Konsull Nderi...

Nga Lis Bukuroca

Entropia sociale dhe shkaktarët

Rugova nisi me sukses ndërtimin e Pallatit, që e quajmë Pavarësi. UÇK i vuri kulmin...

Nga Petrit F. Zeneli

Mos guxojë njeri të prekë Grabockën e Vakëfeve të Korçës!

Historiani i njohur Petrit Zeneli, ka drejtuar së fundmi një thirrje kundrejt qeverisë, Bashkisë Korçë...