MENU
klinika
Proçesi i nxjerrjes së naftës

Klosi siguron qytetarët/ Vende të reja pune përmes SHELL-it

Analiza e dëmit ekonomik, 2018

KLSH zbardh listën e shkaktarëve kryesorë, kryesojnë Tatimet

Sipas një analize të fundit të Kontrollit të Lartë të Shtetit (KLSH), lidhur me strukturën...

Detaje

TEC-i Vlorë, Ministria e Energjisë pezullon garën

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë bëri të ditur të shtunën se ka pezulluar përkohësisht procedurën...

EMRA+FOTO

Manjatë të biznesit, si arritën sukses këta miliarderë

Historitë e frymëzimit në rradhët e miliarderëve të sotëm, janë ndoshta historitë më të bukura...

Shifrat

Pasuri të ‘çmendura’ në llogaritë bankare të disa individëve

Sipas një raporti të Oxfam International bëhet me dije se miliarderët e botës po rrisin...

FOTOT

Xhiro film dhe kurse para në këto 5 vende të Europës Lindore

Kur një grup producentësh kinematografik të Lituanisë dhe Polonisë nisën të lundronin drejt brigjeve të...

Të dhënat

Bien eksportet me Kosovën, faktorët që ndikojnë

Pas vendosjes se taksës 100% që Kosova u vendosi mallrave serbe pritej që të rriteshin...

Tabela

Çmimi i ujit ndër vite, sa paguan sot një familje?

Rreth 11 shoqëri të ujësjellës kanalizimeve kanë aplikuar për rritje tarifash pranë Entit Rregullator të...

Deklarata

“Air Albania”/ Balluku: Brenda marsit nisin fluturimet

Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku njoftoi se brenda muajit mars do të nisë...

Shifrat

Çfarë bëjmë me qumështin e prodhuar?

Agjencia Europiane e Statistikave ka publikuar disa të dhëna të zgjeruara për prodhimin e qumështit...

10 vendet që kryesojnë listën

Njihuni me qytetin më ekonomik evropian për t’u vizituar

Keni planifikuar pushime në një nga qytetet europiane? Përpara se të planifikoni ku të shkoni...

Our World in Data

“Pijedashës apo pijanec?”/ Raporti: Shqiptarët kanë qejf…

Kalimin nga pijedashës në pijanec e ndan vetëm një vijë e hollë. Sipas të dhënave...