MENU
klinika
Çështja ende e pazbardhur

Dilemat mbi zhdukjen e gazetarit/ I vrarë apo ende gjallë?!

Vendi ende i pacaktuar

Trump: Takimi i dytë me Korenë e Veriut pas zgjedhjeve afatmesme

Tre vende po shqyrtohen për takimin e dytë Kim-Trump, që do të ndodhë diku pas...

Nga Project Syndicate

Marrëveshja USMCA/ “Fitorja” e radhës për SHBA

Presidenti i SHBA, Donald Trump, e ka quajtur Marrëveshjen Shtetet e Bashkuara-Meksikë-Kanada, e cila pason...

Nga New York Times

Kush ishte Haley, e para që doli me dinjitet nga dera e Trump

Ambasadorja e Kombeve të Bashkuara ka arritur të përfaqësojë denjësisht Presidentin Trump dhe Shtetet e...

Ftesa për vizitën

Kim Jong-un fton Papa Françeskun në Korenë e Veriut

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un ka ftuar Papa Françeskun për të vizituar vendin....

Takimi në Pekin

Kina: SHBA mjaft me kritika, duhet bashkëpunim

Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo u përball me një replikë të ashpër nga homologu...

Koha e vendi ende të pacaktuara

Rusi-Israel/ Takimi i parë pas “krizës”

Kryeministri i Israrelit Benjamin Netanjahu dhe presidenti rus Vladimir Putin do të takohen së shpejti...

Nga New York Times

Trump “një dritë” jeshile për diktatorët

Këtë pranverë, Princi Mohammed bin Salman i Arabisë Saudite, pas konsolidimit të pushtetit me burgosjen...

Fundi i regjimit "sionist"

Irani: Do të shkatërrojmë Israelin

Një gjeneral i përgjithshëm iranian ka premtuar të shkatërrojë Izraelin, duke paralajmëruar se së shpejti...

Nga New York Times

Po tani ç’do të bëhet me amerikanët??

Nëse amerikanët nuk janë ende të zemëruar, ata duhet të jenë. Le të shqyrtojmë diçka:...

E kërcënuar e gjithë familja

Dalin detaje të reja nga zhdukja e shefit të Interpolit

Partia Komuniste kineze njoftoi të dielën vonë se presidenti i humbur i Interpolit, Meng Hongwei,...

Temat e diskutimit

Tsipras një takim me Putin, çfarë do të thuhet?

Një takim me rëndësi pritet të realizohet në 12 dhjetorin e këtij viti, midis dy...