MENU
klinika
Vendimi 'Pro'

Australia do njohë Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit

Intervista e presidentit amerikan

Trump befason: Putin i përfshirë në vrasje dhe helmime

Presidenti Trump tha se ai beson se presidenti rus Vladimir Putin ka qenë i përfshirë...

Situata nuk po ndryshon

Turqia, një hap para, dy pas…

Të premten, një gjykatës turk nxorri nga burgu ​​Andrew Brunson, pastorin e SHBA, që ishte...

Nga New York Times

SHBA e zhgënjyer nga Arabia Saudite…

Zhdukja e gazetarit saudit Jamal Khashoggi po hap një përçarje midis Uashingtonit dhe Arabisë Saudite...

Albert Çaçi

A mund të bashkohen dy Koretë?

Trump ka meritën se i dha një drejtim pozitiv,  të paparashikuar deri tani  edhe nga...

E kaluara e "përndjek"

Pse Koreja e Veriut po e refuzon ende denuklearizimin?

Një nga sfidat më të rëndësishme të politikës së jashtme që bota aktualisht përballet është...

Deklarata e Guvernatorit të Bankës Qendrore

“Kina po përgatitet për më të keqen”

Guvernatori i Bankës Qendrore të Kinës Yi Gang tha se kombi po përpiqet të zgjidhë...

Trump falenderon Erdoganin

Lirimi i pastorit amerikan/ Trump mohon çdo marrëveshje

Një pastor amerikan i mbajtur dy vjet në Turqi për akuzat për terrorizëm u nis...

Bashkëpunim, konkurrim, përballje

Si të riparohen marrëdhëniet Rusi-Perëndim?

Ka një mënyrë për të zhdukur pengesat në marrëdhëniet e Moskës me Perëndimin. Analiza e...

Deklarata e presidentit polak

“Gazsjellësi rus tregon mungesë solidariteti në Europë”

Ndërtimi i një gazsjellësi të ri Rusia-Gjermani pavarësisht nga mungesa e miratimit nga të gjithë...

Nga New York Times

Konflikti SHBA-Iran/ Pasojat për amerikanët

Disa zyrtarë amerikanë mendojnë se sanksionet mbi Iranin do të çojnë në një kryengritje popullore....

Lirohet pastori amerikan

Më në fund paqe mes Trumpit dhe Erdoganit?

Turqia ka  vendosur që të lirojë pastorin amerikan të burgosur, Andrew Brunnson, lirimi i të...