MENU
klinika
Deklarata e Hilari Klinton

‘Brexit, plaga më e rëndë e vetëshkaktuar në histori’

Blerja e S-400-ës

‘Xhelozia’ ndaj Rusisë, SHBA dënon rëndë Indinë

Presidenti amerikan Donald Trump ka se India së shpejti do të zbulojë vendimin e tij...

Nga New York Times

Çfarë i kërkon Evropa Iranit?!

Nga të gjitha çështjet që ndajnë Evropën dhe administratën Trump, Irani është bërë çështja me...

Interesat e fshehura

Erdogan kërkon ‘vetminë e çmuar’ larg nga aleanca me Perëndimin

Shumë analistë kanë shkruar kohët e fundit se rendi ndërkombëtar i bazuar në rregulla është...

Albert Çaçi

India, S-400 dhe implikacionet gjeopolitike

India më në fund i dha fund dyshimeve dhe vendosi blerjen e 5 baterive S-400...

Çështja ende e pazbardhur

Dilemat mbi zhdukjen e gazetarit/ I vrarë apo ende gjallë?!

Sekretari i jashtëm i Britanisë së Madhe, Jeremy Hunti i ka thënë Arabisë Saudite se...

Vendi ende i pacaktuar

Trump: Takimi i dytë me Korenë e Veriut pas zgjedhjeve afatmesme

Tre vende po shqyrtohen për takimin e dytë Kim-Trump, që do të ndodhë diku pas...

Nga Project Syndicate

Marrëveshja USMCA/ “Fitorja” e radhës për SHBA

Presidenti i SHBA, Donald Trump, e ka quajtur Marrëveshjen Shtetet e Bashkuara-Meksikë-Kanada, e cila pason...

Nga New York Times

Kush ishte Haley, e para që doli me dinjitet nga dera e Trump

Ambasadorja e Kombeve të Bashkuara ka arritur të përfaqësojë denjësisht Presidentin Trump dhe Shtetet e...

Ftesa për vizitën

Kim Jong-un fton Papa Françeskun në Korenë e Veriut

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un ka ftuar Papa Françeskun për të vizituar vendin....

Takimi në Pekin

Kina: SHBA mjaft me kritika, duhet bashkëpunim

Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo u përball me një replikë të ashpër nga homologu...

Koha e vendi ende të pacaktuara

Rusi-Israel/ Takimi i parë pas “krizës”

Kryeministri i Israrelit Benjamin Netanjahu dhe presidenti rus Vladimir Putin do të takohen së shpejti...