MENU
klinika
Përshkallëzohet tensioni SHBA-Rusi

Putin paralajmëron SHBA-në: Do të ndërtojmë raketa të ndaluara

Nga New York Times

Amerika e së ardhmes

Unë besoj se zgjedhjet presidenciale të vitit 2020 në Shtetet e Bashkuara do të jenë...

Albert Çaçi

Një G-20 e zbehtë

Të shtunën e shkuar u mbyll në Buenos Aires takimi vjetor i G-20 i 2018....

Presidenti amerikan paralajmëron Kinën

Trump: Unë jam “Njeriu i tarifave”

Presidenti Trump bëri një postim në Twitter për të festuar fillimin e bisedimeve tregtare midis...

Nga Project Syndicate

Një botë plot me Khashoggi…

Vrasja brutale e gazetarit saudit Jamal Khashoggi në konsullatën e Arabisë Saudite në Stamboll tronditi...

Protestat e ‘jelekëve të verdhë’

Kryeministri francez ndalon rritjen e taksës së naftës

Rritja e taksës, që çon në rritjen e çmimit për konsumatorët e që ishte planifikuar...

Vuçiç tregon arsyen

Macron anulon vizitën zyrtare në Serbi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, u shpreh se vizita e presidentit të Francës, Emanuel Macron,...

Nga Project Syndicate

Xhorxh Bush e la botën më të mirë seç e gjeti…

Çfarë ndodh në këtë botë është rezultat i asaj që njerëzit zgjedhin të bëjnë apo...

Arsyet

Pse do të largohet Katari nga OPEC-u?

Katari do të tërhiqet nga Organizata e Vendeve Eksportuese të Naftës (OPEC). Kështu njoftoi të...

Fund luftës tregtare

Më në fund, Trump bën paqe me Xi Jinping

Zyrtarët në Shtëpinë e Bardhë kanë deklaruar se presidenti amerikan Donald Trump dhe homologu kinez...

Pse çështja nuk u trajtua në samitin e G20?

Rasti Khashoggi/ Erdogan kërkon ekstradimin e të dyshuarve

Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan ka kërkuar që Arabia Saudite të ekstradojë të dyshuarit...

Nga Project Syndicate

Pse Afrika ndihet “e mënjanuar” në G20?

Megjithëse G20 ka bërë disa përpjekje vitet e fundit, ende nuk i ka përfshirë afrikanët...