MENU
klinika
"Gjermania, qendra e Bashkimit Europian"

Evropa në duart e pasardhësve të Merkelit…

Raketa në Siri

Sulmi me 24 të vdekur/ Irani nis “hakmarrjen”

Irani thotë se ka nisur shtatë raketa balistike në Sirinë lindore duke synuar militantët që...

New York Times raporton lajmin

Kina ‘refuzon’ SHBA-në/ Ç’të ketë ndodhur këtë herë?!

Kina ka anulluar një takim lidhur me çështjen e sigurisë me sekretarin amerikan të Mbrojtjes...

SHBA-Meksikë-Kanada

Cila është marrëveshja e re që do të zëvendësojë NAFTA-n?

Një marrëveshje e re tregtare është arritur midis SHBA-së, Kanadasë dhe Meksikës, me qëllim zëvendësimin...

Albert Çaçi

Shpërthimi i çmimit të naftës

Të premten e shkuar  çmimi i naftës për herë të parë pas 4 vitesh kaloi...

Çështja e Brexit

Kryeministrja britanike: Besoj te Brex-it

Theresa May ka hedhur poshtë pretendimet se ajo nuk beson te Brexit-i dhe këmbënguli se...

Deklarata e çuditshme e presidentit

Trump: Rashë në dashuri me letrat e Kim Jong-un…

Trump dhe Kim kanë thënë se duan të punojnë drejt denuklearizimit të gadishullit Korean, duke...

Rritet bilanci i tragjedisë

Indonezi/ 832 viktima nga tërmeti e cunami

832 ka shkuar numri i viktimave nga tërmeti dhe cunami i shkaktuar prej tij në...

Nevojitet besimi i SHBA

Korea e Veriut nuk heq dorë nga armët bërthamore

Ministri i Jashtëm i Koresë së Veriut i tha Kombeve të Bashkuara të shtunën se...

Një takim në tetor

Liderët e botës ‘kokë më kokë’ për të vendosur fatin e Sirisë

Gjermania, Turqia, Rusia dhe Franca do të mbajnë një takim mbi situatën në provincën Idlib...

Një vizitë javën e ardhshme

Çfarë presin indianët nga Putin?

Ministri i jashtëm rus ka thënë se është në dorë të Indisë për të vendosur...

Gjermanët kundër pushtetit të Erdogan

“Terrorist, fashist, diktator”, Erdogan pritet me protesta

Në disa demonstrata në Berlin u protestua kundër vizitës së presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan...