MENU
klinika
Plagoset kandidati

Brazili, ‘strehë dhune’ para zgjedhjeve presidenciale

Nga The Economist

Kush është pasardhësi i John McCain?

Kur senatori John McCain i Arizonës ndërroi jetë para disa javësh, Doug Ducey, guvernatori i...

Nga New York Times

‘S’ka më armë bërthamore, ia kemi premtuar Trump’

Këtë javë kanë qarkulluar lajme se Kim Jong-un i ka thënë një të dërguari të...

Risi në marrëveshje

Edhe Ishujt e Paqësorit në duart e Kinës…

Forumi i 49-të i Ishujve të Paqësorit, një samit vjetor tre-ditor, këtë vit ka kaluar...

Kremlini ka reaguar...

Çështja Skripal/ Të gjithë mbështesin Britaninë

Mbretëria e Bashkuar dhe aleatët e saj kanë bërë një deklaratë të përbashkët duke thënë...

Kush do të përfitonte?

Ç’do të ndodh nëse NATO ‘vdes’ ?

Pesëmbëdhjetë vjet më parë, kur lufta në Irak ndau aleatët e NATO-s , u përfol...

Rusia fajtore

Gjenden fajtorët për sulmin ndaj agjentit rus

Policët britanikë dhe zyrtarët e antiterrorizmit kanë identifikuar dy burra që besojnë se janë përgjegjës...

Libri që nxjerr 'të palarat' e Trump...

Rrëzoi Nixon nga pushteti, Trump shënjestra e radhës e gazetarit

Sipas një libri të ri nga gazetari i famshëm i Watergate Bob Woodward, Shtëpia e...

Analizë

Është fundi i BE-së nëse Kosova dhe Serbia ndryshojnë kufijtë!

Atëherë historikisht projekti i një kontinenti të bashkuar ka ardhur me qëllim për të shënuar...

Tensionohet situata

Erdogan: Nëse atje hidhen raketa do të ketë masakra

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, paralajmëroi se sulmi në provincën Idlib të Sirisë mund...

Gara për Presidentin e KE-së

Kush është gjermani që do të zërë vendin e Juncker

Manfred Weber, kreu i konservatorëve në Parlamentin Evropian, njoftoi synimin e tij për të udhëhequr...

Aq e rëndë sa kriza në Mesdhe

Venezuela, kulmi i krizës së migracionit

Qeveria e Venezuelës thotë se nivelet e njerëzve që largohen nga vendi janë normale ndërkohë...