MENU
klinika
Kush do të përfitonte?

Ç’do të ndodh nëse NATO ‘vdes’ ?

Rusia fajtore

Gjenden fajtorët për sulmin ndaj agjentit rus

Policët britanikë dhe zyrtarët e antiterrorizmit kanë identifikuar dy burra që besojnë se janë përgjegjës...

Libri që nxjerr 'të palarat' e Trump...

Rrëzoi Nixon nga pushteti, Trump shënjestra e radhës e gazetarit

Sipas një libri të ri nga gazetari i famshëm i Watergate Bob Woodward, Shtëpia e...

Analizë

Është fundi i BE-së nëse Kosova dhe Serbia ndryshojnë kufijtë!

Atëherë historikisht projekti i një kontinenti të bashkuar ka ardhur me qëllim për të shënuar...

Tensionohet situata

Erdogan: Nëse atje hidhen raketa do të ketë masakra

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, paralajmëroi se sulmi në provincën Idlib të Sirisë mund...

Gara për Presidentin e KE-së

Kush është gjermani që do të zërë vendin e Juncker

Manfred Weber, kreu i konservatorëve në Parlamentin Evropian, njoftoi synimin e tij për të udhëhequr...

Aq e rëndë sa kriza në Mesdhe

Venezuela, kulmi i krizës së migracionit

Qeveria e Venezuelës thotë se nivelet e njerëzve që largohen nga vendi janë normale ndërkohë...

70-vjetori i qeverisë koreane

Pse Xi Jinping ka refuzuar të shkojë në Korenë e Veriut?

Presidenti Xi Jinping i Kinës do të dërgojë një zyrtar të lartë në Korenë e...

Interesat e fshehura të Britanisë

A mundet Afrika të “mbushë boshllëkun” e Britanisë në BE?

Ndërkohë që mediat britanike diskutojnë udhëtimin e Theresa May në Afrikë javën e kaluar, edhe...

Trump xheloz për Kim Jong

‘Dua t’më japin vëmendje ashtu si bëjnë koreanët për liderin e vet’

Për Trump protestat duhet të ndalohen me ligj. Ai kërkon që njerëzit ta dëgjojnë me...

Profil:Klemens Von Meternik

Udhëheqësi i madh drejt altarit të dijes…

Klemens Von Meternik (Klemens Wenzel Nepomuk Lothar von Mettrenich), ka qenë kont, dhe nga viti...

Nga diplomati Wolfgang Ischinger

Duhet t’i shkëpusë Gjermania lidhjet me Amerikën?

Sa më shumë Donald Trump qëndron në detyrë, aq më i lartë është rreziku që...