MENU
klinika
Kremlini ka reaguar...

Çështja Skripal/ Të gjithë mbështesin Britaninë

Kush do të përfitonte?

Ç’do të ndodh nëse NATO ‘vdes’ ?

Pesëmbëdhjetë vjet më parë, kur lufta në Irak ndau aleatët e NATO-s , u përfol...

Rusia fajtore

Gjenden fajtorët për sulmin ndaj agjentit rus

Policët britanikë dhe zyrtarët e antiterrorizmit kanë identifikuar dy burra që besojnë se janë përgjegjës...

Libri që nxjerr 'të palarat' e Trump...

Rrëzoi Nixon nga pushteti, Trump shënjestra e radhës e gazetarit

Sipas një libri të ri nga gazetari i famshëm i Watergate Bob Woodward, Shtëpia e...

Analizë

Është fundi i BE-së nëse Kosova dhe Serbia ndryshojnë kufijtë!

Atëherë historikisht projekti i një kontinenti të bashkuar ka ardhur me qëllim për të shënuar...

Tensionohet situata

Erdogan: Nëse atje hidhen raketa do të ketë masakra

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, paralajmëroi se sulmi në provincën Idlib të Sirisë mund...

Gara për Presidentin e KE-së

Kush është gjermani që do të zërë vendin e Juncker

Manfred Weber, kreu i konservatorëve në Parlamentin Evropian, njoftoi synimin e tij për të udhëhequr...

Aq e rëndë sa kriza në Mesdhe

Venezuela, kulmi i krizës së migracionit

Qeveria e Venezuelës thotë se nivelet e njerëzve që largohen nga vendi janë normale ndërkohë...

70-vjetori i qeverisë koreane

Pse Xi Jinping ka refuzuar të shkojë në Korenë e Veriut?

Presidenti Xi Jinping i Kinës do të dërgojë një zyrtar të lartë në Korenë e...

Interesat e fshehura të Britanisë

A mundet Afrika të “mbushë boshllëkun” e Britanisë në BE?

Ndërkohë që mediat britanike diskutojnë udhëtimin e Theresa May në Afrikë javën e kaluar, edhe...

Trump xheloz për Kim Jong

‘Dua t’më japin vëmendje ashtu si bëjnë koreanët për liderin e vet’

Për Trump protestat duhet të ndalohen me ligj. Ai kërkon që njerëzit ta dëgjojnë me...

Profil:Klemens Von Meternik

Udhëheqësi i madh drejt altarit të dijes…

Klemens Von Meternik (Klemens Wenzel Nepomuk Lothar von Mettrenich), ka qenë kont, dhe nga viti...