MENU
klinika
Takimi në Pekin

Kina: SHBA mjaft me kritika, duhet bashkëpunim

Koha e vendi ende të pacaktuara

Rusi-Israel/ Takimi i parë pas “krizës”

Kryeministri i Israrelit Benjamin Netanjahu dhe presidenti rus Vladimir Putin do të takohen së shpejti...

Nga New York Times

Trump “një dritë” jeshile për diktatorët

Këtë pranverë, Princi Mohammed bin Salman i Arabisë Saudite, pas konsolidimit të pushtetit me burgosjen...

Fundi i regjimit "sionist"

Irani: Do të shkatërrojmë Israelin

Një gjeneral i përgjithshëm iranian ka premtuar të shkatërrojë Izraelin, duke paralajmëruar se së shpejti...

Nga New York Times

Po tani ç’do të bëhet me amerikanët??

Nëse amerikanët nuk janë ende të zemëruar, ata duhet të jenë. Le të shqyrtojmë diçka:...

E kërcënuar e gjithë familja

Dalin detaje të reja nga zhdukja e shefit të Interpolit

Partia Komuniste kineze njoftoi të dielën vonë se presidenti i humbur i Interpolit, Meng Hongwei,...

Temat e diskutimit

Tsipras një takim me Putin, çfarë do të thuhet?

Një takim me rëndësi pritet të realizohet në 12 dhjetorin e këtij viti, midis dy...

Zgjedhjet presidenciale

Zgjedhjet në Brazil/ Kush e fitoi raundin e parë?

U zhvilluan zgjedhjet presidenciale në Brazil, ku raundi i parë është fituar nga kandidati i...

Takimi i Pompeo me Kim

SHBA vijon të forcojë marrëdhëniet me Korenë e Veriut

Sekretari amerikani Shtetit Mike Pompeo tha se ai kishte patur një “udhëtim të këndshëm” në...

Albert Çaçi

Gjeopolitika e grurit

Gruri është pushtet, madje  jo i vogël. Mbas naftës është produkti me rëndësinë më të...

'Fitorja e Trump'

Pas akuzave për skandale seksuale, emërohet Kavanaugh

Bret Kavanaugh është i emëruari i Presidentit Donald Trump për të qenë anëtar në Gjykatën...

Flet ish-ambasadori britanik

Rusia po nis Luftën e Tretë Botërore?

Ka një rrezik të vërtetë që Rusia po nxit një luftë globale, sipas ish-ambasadorit të...