MENU
klinika
Nga Project Syndicate

Aleanca SHBA-Japoni në rrezik…

Deklarata

Erdogan: BE anti-myslimane, do ndërpresim negociatat

Presidenti Tayyip Erdogan tha se po merr parasysh thirrjen e një referendumi për të konsideruar...

Traktat i vitit 1955

Pse SHBA hoqi dorë nga Traktati i Miqësisë me Iranin?

SHBA do të tërhiqet nga një traktat dhjetëvjeçar me Iranin, i cili u përmend nga...

Flet Mevlüt Çavuşoğlu

Turqia thirrje BE-së: Mos bëni hapa prapa

Duke folur në një konferencë të përbashkët për media me homologun holandez Stef Blok në...

Albert Çaçi

Rritja e tensionit në Lindjen e Mesme

Ka një sërë ngjarjesh dy javët e fundit të shtatorit që dëshmojnë se tensioni në...

Deklaratat e presidentit

E ardhmja e pasigurtë e amerikanëve…

Presidenti Donald Trump tha të martën se ai beson se reagimi ndaj akuzave për sulme...

Tensionohen marrëdhëniet

Për çfarë po e fajëson Franca Iranin?

Zyrtarët francezë thonë se ministria e Inteligjencës së Iranit ishte pas një komploti për të...

Rezultatet aspak befasuese nga sondazhi

E gjithë bota e ka humbur besimin tek Trump…

Bota tani duket se ka më shumë besim në udhëheqjen e presidentit rus Vladimir Putin...

"Gjermania, qendra e Bashkimit Europian"

Evropa në duart e pasardhësve të Merkelit…

Për të gjithë 13 vitet e kandidimit të Angela Merkel si kancelare e Gjermanisë, ajo...

Raketa në Siri

Sulmi me 24 të vdekur/ Irani nis “hakmarrjen”

Irani thotë se ka nisur shtatë raketa balistike në Sirinë lindore duke synuar militantët që...

New York Times raporton lajmin

Kina ‘refuzon’ SHBA-në/ Ç’të ketë ndodhur këtë herë?!

Kina ka anulluar një takim lidhur me çështjen e sigurisë me sekretarin amerikan të Mbrojtjes...

SHBA-Meksikë-Kanada

Cila është marrëveshja e re që do të zëvendësojë NAFTA-n?

Një marrëveshje e re tregtare është arritur midis SHBA-së, Kanadasë dhe Meksikës, me qëllim zëvendësimin...