MENU
klinika
Samiti BE-Ukrainë

Tusk: BE, mbështetje të palëkundur për Ukrainën

The Guardian

Tre mësime nga rënia e partisë së Tsipras

Në janar të vitit 2015, Alexis Tspiras erdhi në pushtet. Ai u zotua të bënte...

Sistemi S-400

Turqia në pritje të sistemit rus të mbrojtjes

Përgatitjet e Turqisë për sistemin e diskutueshëm rus të mbrojtjes ajrore janë në proces, tha...

"Administrata Trump, e paaftë"

May kundërshton ambasadorin britanik në SHBA

Theresa May ka “besim të plotë” tek ambasadori i Britanisë së Madhe në SHBA, i...

Kërkesa e presidentit ukrainas

Zelensky gati të takojë Putinin

Presidenti i sapozgjedhur i Ukrainës, Volodimir Zelensky, ofroi të hënën të takohet me homologun e...

'Mollë sherri' për koalicionin

Emigrantët po shkaktojnë një krizë në Itali?

Kriza e emigracionit po vë përballë një prove të vështirë koaliconin qeverisës italian. Fluksi i...

Shpëtimi i emigrantëve

Papa: Të krijohen korridore humanitare për emigrantët

Papa Françesku ka bërë thirrje për hapjen e “korridoreve humanitare”, që do të ndihmonin në...

Presidentja e Bankës Qendrore Europiane

Christine Lagarde është pa dyshim zgjedhja e duhur

Aftësia për të mësuar nga gabimet është një cilësi thelbësore në një udhëheqës të madh,...

Presidentja e re e Komisionit Europian

Gjermanët skeptikë për Ursula von der Leyen

Vetëm një e treta e gjermanëve thonë se bashkëatdhetarja e tyre dhe ministrja e mbrojtjes...

Traktati për armët

Stoltenberg: Asnjë përparim me Rusinë

Traktati i Forcave të Armëve Bërthamore (INF), një marrëveshje e rëndësishme e epokës së Luftës...

"Bisedimet e reformat ecin paralelisht"

Zgjerimi i BE, Merkel kundër Macron

Kancelarja gjermane Angela Merkel siguroi vendet e Ballkanit se negociatat për t’u bashkuar me BE...

Project Syndicate

Putin dhe ‘lufta’ e tij me liberalizmin

Presidenti rus Vladimir Putin kohët e fundit i tha Financial Times se “liberalizmi është vjetëruar”,...