MENU
klinika
Femrat janë të rrezikuara

Endometrioza dhe shenjat e saj!

Fakt

Gripi ka ardhur, koha për të bërë vaksinën është tani!

Megjithëse ky sezon i gripit ka një nisje të ngadaltë, zyrtarët e SHBA-së po i...

Kjo është zgjidhja!

Ju kanë rënë flokët dhe dukeni shëmtuar?!

Rënia e flokëve është një fenomen i përhapur në të gjithë botën dhe shkaku kryesor...

Këshilla dhe zgjidhje!

Si të mbani fytyrën të bukur!

Shumë djem dhe vajza të moshës së adoleshencës kanë probleme me fytyrën si: puçrra, njolla,...

Përfshirja në dietë

7 përfitimet shëndetësore të bananes!

Një nxitës i menjëhershëm i energjisë është edhe banania është një frut që zakonisht gjendet...

Prof. Edvin Prifti

Ç’duhet të dini për ‘Bypass-in Aorto-Koronar’

Procedura e bypasit aorto-koronar zgjat nomalisht 3-5 orë. Pas kësaj ndërhyrjeje pacientët qëndrojnë në spital...

Arritje mjekësore

Procedurat diagnostike invazive në zemër!

Në rast se ndonjë prej procedurave diagnostike jo invazive tregon për prezencën e problemeve serioze...

Mjekësia alternative

Nëse digjeni me gjëra të nxehta, veproni kështu…

Djegie quajmë dëmtimin e lëkurës dhe të indeve të tjera nga veprimi i agjentëve fizikë,...

Shkaqet dhe diagnostikimi!

Keni hasur gjak gjatë kollitjes?

Gjaku gjatë kollitjes ose siç quhet ndryshe hemoptizia, mund të jetë shenjë e një gjendjeje...

Tiamina

Në cilat sëmundje përdoret vitamina B1?

Tiamina është një lëndë ushqyese esenciale që të gjitha indet e trupit duhet të funksionojnë...

Jetoni shëndetshëm!

Ushqimet që luftojnë kancerin!

Asnjë ushqim i vetëm nuk mund të parandalojë kancerin, por kombinimi i duhur i ushqimeve...

Apnea

Çfarë ndodh nëse frymëmarrja ju ndalet në gjumë?!

Apnea e gjumit është një çrregullim serioz i gjumit që ndodh kur frymëmarrja e një...

Reklama