MENU
klinika
Stil jetese...

Doni të forconi sistemin tuaj imunitar?

Histori për mjekësinë

“Po nuk u bëre mbret, bëhu mjek!”

“Dëshmitë që Prof. Andrea Gudha sjell në librin e tij “Historia e mjekësisë”, janë prekëse...

Studim i ri

Omega 3 ul rreziqet e zemrës për pacientët me rrezik të lartë

Një pilulë që përmban doza të mëdha të një acidi yndyror të Omega 3 që...

Arlinda Elmasllari, gjinekologe

Nëse ke këto simptoma, shko te gjinekologu!

Polipi cervikal ёshtё njё rritje qё zhvillohet në qafёn e mitrёs. Sperma duhet tё kalojё...

Arritje në neurokirurgji

Ndihma për paraplegjikët

Një njeri paraplegjik ka rifituar aftësinë për të lëvizur këmbët dhe për të ecur në...

Mbrojtja e fëmijëve

Si duhet të veprojmë kur fëmija ka reaksion nga vaksina?

Shumica e fëmijëve që kanë patur reagime të lehta deri në të moderuara ndaj një...

Dhimbja neuropatike

Sëmundjet që shkaktojnë dhimbje nervore

Perceptimi i dhimbjes ndryshon te secili individ; janë përdorur terma të tilla, si: prerje me...

Kujdesi ndaj fëmijëve

Çfarë shkaktojnë lojërat në kompjuter?

E dëgjojmë këtë pyetje shumë shpesh nga prindërit e frustruar: Pse fëmija im ulet para...

Migrena dhe llojet e saj

Burrat apo gratë preken më shumë nga migrena?

Dhimbja e migrenës është zakonisht një dhimbje në njërën anë të kokës, që shpesh është...

Hulumtuesit sjellin risi

Diçka më shumë për Aloe Vera

Xheli nga Aloe Vera është i njohur gjerësisht për të lehtësuar djegien nga dielli dhe...

Zgjedhje të mirëmenduara

Pijet më të mira dhe më të këqija për shëndetin tuaj

Zgjedhja më e mirë: Uji Është esencial për trupin tuaj. Uji parandalon dehidratimin, kapsllëkun dhe...

Prof. Edvin Prifti

Shpikja e makinës zemër-mushkëri

Menjëherë pas shpikjes së makinës zemër-mushkëri, kardiokirurgët filluan tentativat e para për zëvendësimin e valvolave...

Reklama