MENU
klinika
Zbuloni vlerat ushqyese!

Pse ushqimet jeshile janë kaq të mira për shëndetin?!

Respektoni këto 6 pika

Si të mbrojmë trurin nga dëmtimet?

Ushqyerja jonë është më e pasur se një herë e një kohë, por në të...

“Baktervrasësi i parë”

Si u zbulua antibiotiku i parë në botë?

Historia e penicilinës… “Kur u zgjova vetëm pas agimit më 28 shtator 1928, unë nuk...

Zbulime dhe libra

“Babai i psikologjisë dhe psikoterapisë”

Autori dhe historiani Hauard R. Terner thotë: “Anekënd botës islame, spitali si institucion po zhvillohej...

Mënyra natyrale

Lehtësimi i sinusitit!

Presioni dhe dhimbja nga problemet e sinusit mund të jenë të lehta ose mjaft të...

Faktorët e rrezikut

Përse shkaktohet mpirja?

Termi “nerv i rrudhur” është emri që i jepet ndjesisë se dhimbjes ose mpirjes së...

Raste të konfirmuara

Po rrezikohemi nga Poliomieliti?

Një virus i rrallë, por shkatërrimtar i poliomelitit duket se është bërë një rrezik në...

Sytë pasqyrë e shëndetit

Shenjat paralajmëruese që sytë tuaj tregojnë!

Sytë mund të jenë një dritare për shpirtin, por ato gjithashtu ofrojnë shumë informacione rreth...

Video-intervistë me Prof. Enver Roshin

Sëmundjet që rrezikojnë jetën e të rinjve shqiptarë

I ftuar ditën e sotme në studion e Klinika Online ishte Prof. Enver Roshi, Shef...

Diagnostikime

Çfarë duhet të dini për polipet?

Polipet janë një grumbull i vogël qelizash që rriten brenda trupit tuaj. Ka dy lloje...

Këshilla

Si të largoni mykun nga këmbët tuaja?

Mund të ndiheni mirë kur lani këmbët herë pas here… Por duhet të keni kujdes...

10 parime të shëndetshme

Çdo të thotë disiplinimi i fëmijëve?

Një ditë po vështroja një familje nga dritarja e dhomës sime. Djali po luante i...

Reklama