MENU
klinika
Fshehin dhe redaktojnë biografinë

Dritëro Agolli: Ju tregoj ata që janë lëpirë nga komunizmi dhe…

Kartolinë në Gjermani

Fotografia e rrallë e aktorit shqiptar Aleksandër Moisiu

Një fotografi e rrallë e aktorit me origjinë shqiptare, Aleksandër Moisiu, është bërë kartolinë në...

Sot do të festonte 77-vjetorin

“Ndjej humnerën e zbrazëtisë”, e bija kujton Sadije Agollin

Dy vjet pas largimit fizik të Dritëro Agollit, shoqja e tij e zemrës Sadije Agolli,...

Ylli i viteve ’80

Arti në zi! Ndërron jetë legjenda e muzikës botërore

Ylli i viteve ’80, këngëtari i njohur Eddie Money është ndarë nga jeta në moshën...

Nyja më e rëndësishme tregtare

“Hipermarketi” i vjetër i Ballkanit, që ndodhej në Shqipëri

Pazari i Shkodrës i quajtur Pazari i madh apo pazari i vjetër ka qenë qendra...

Sipas Atë Donat Kurtit

Cilat janë disa nga besëtytnitë më të çuditshme të shqiptarëve?

Atë Donat Kurti, një ndër folkloristët më të njohur shqiptarë, që aktivitetin e tij e...

Piktura e famshme

Flamuri shqiptar në kryqëzimin e Krishtit?

Nga kryqëzimi i Krishtit ka me qindra dëshmi të lëna nga kronikanë të ndryshëm, por...

Shqiptarët nuk janë konvertuar me dhunë?

Luksi dhe femrat që shkatërruan Shqipërinë e Jugut

Të pohosh në mënyrë absolute se shqiptarët nuk janë konvertuar me dhunë, siç pohohet në...

"...e fundit që u ekzekutua"

Njihuni me Eufrozinën, kurtizania që sfidoi Ali Pashën

Vizita në qytetin e Janinës pashmangshmërisht lidhet me figurën e një prej pashallëqeve më jetëgjata...

Ditët europiane në Elbasan

Ekspozitë artizanale me kostumet e zonës

Ditët europiane të trashëgimisë kanë gjallëruar Elbasanin me një sërë aktivitetesh të cilat synojnë promovimin...

Kuteli i gjuhës shqipe...

“E madhe është gjëma e mëkatit”

      I njohur me pseudonimin Mitrush Kuteli, ai dha një kontribut të pamasë,...

Akademia Marubi

Festivali i filmit sjell 44 filma të huaj në 6 ditë

      Akademia e filmit “Marubi”, do të kthehet në kinemanë e preferuar për...

REKLAMA