MENU
klinika
Dua Lipa

Nga triumfi historik te mesazhi frymëzues

Aktori hollivudian

Richard Gere, sërish baba në moshën 69-vjeçare

Aktori i famshëm Richard Gere është bërë për të dytën herë baba, tashmë në moshën...

Suksesi

Dua Lipa bën historinë, fiton dy çmime “Grammy”

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e...

Do edhe nuse shqiptare

Reperi Cliqme ia merr valles në Kosovë

I ftuar në emisionin “N’Kosovë” ishte i ftuar reperi Cliqme, i cili i ka befasuar...

Pavarësia e Kosovës

Elvana Gjata mban koncert më 17 shkurt

Pasi theu heshtjen dy ditë para ditëlindjes së saj, ku tregonte gjendjen e saj të...

Rita, Dua, Bebe

Shqiptaret shkëlqejnë ende pa nisur “Grammy Awards”

Në prag të “Grammy Awards”, ngjarjes më të rëndësishme muzikore botërore, yjet u mblodhën në...

“Soldi”

Mahmood triumfon në Sanremo

Kënga “Soldi” e këngëtarit të ri Mahmood është shpallur fituese e edicionit të 69 të...

Ja si do të quhet

Rihanna e ka gati albumin e 9-të

Siç dhe është bërë e ditur dhe më parë, gjatë kësaj kohe Rihanna ka qenë...

Bashkëshorti i Mbretëreshës

Duka i Edinburgut merr vendimin ekstrem pas aksidentit…

Tashmë në moshën 97-vjeçare dhe pas një aksidenti ku plagosi një grua vetëm pak ditë...

Reagimi

Aurela Gaçe: Shoqëria po “masakron” femrat e dhunuara

Dy ngjarje të rënda të abuzimit me vajza të mitura në Shqipëri dhe në Kosovë...

“Më ruajti policia”

Greta Koçi rrëfen përndjekjen nga fansi

Ndoshta për shumë persona është ëndërr të jenë të famshëm, por për ata që e...

Ngjarja tragjike

Vdes në aksident reperi, po shkonte në koncert

Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur në Staffordshire të Anglisë, ku reperi i njohur...