MENU
klinika
Ja kur pritet të ristartojë

11 futbollistë me COVID-19, Serie A nuk rinis më 3 prill

Projekti

UEFA me Plan B për Kampionatin Europian

Sa vjen dhe po shtohet idea e shtyrjes së Kampionatit Europian të Futbollit. Tashmë kjo...

“Shëndeti, mbi të gjitha”

Messi nga vetizolimi ka një mesazh për botën

      Përhapja e COVID-19 në mbarë Europën, sidomos në Spanjë, ka futur në...

Shmanget tragjedia

Gjendet lëndë plasëse në stadiumin e Kosovës

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur në një prej stadiumeve të Kosovës. Në ambientet e...

Lojërat Olimpike

Japonia flet qartë për Olimpiadën “Tokyo 2020”

Tashmë është Europa qendra e pandemisë së Coronavirusit, që ka prekur pjesën më të madhe...

Pasioni për sportin

Bujar Qamili: Do isha bërë futbollist nëse nuk do këndoja

Do ta mendonit se si mund të luante Bujar Qamil futboll? Këngëtari i njohur shkodran...

Flet Igli Tare

“Kampionati Europian 2020 do të shtyhet”

Të martën, përmes një videokonference me vendet anëtare të UEFA-s, do të diskutohet për Euro...

Kalçeto në burg

Ronaldinjon e markon një deputet, trofeu është një… derr

Shokët e tij të rinj, ata të burgut të Asuncion në Paraguai, zihen mes tyre...

Braziliani ende i arrestuar

Ronaldinho shënon 5 gola në ndeshjen e burgut

Ronaldinho di të argëtohet edhe në burg. E si tjetër, përvecse duke luajtur futboll. Kampioni...

Përhapja e COVID-19

Shtohet numri i futbollistëve të infektuar në Serie A

Pas Daniele Ruganit dhe Manolo Gabbiadinit, janë të paktën edhe dy futbollistë të tjerë nga...

Ndalesa në të gjitha nivelet

Nuk “shpëton” as Kosova, pezullohet futbolli

Përhapjes së Coronavirusit nuk mund t’i shpëtonte edhe Kosova, që tashmë ka rastet e para...

Mesfushori i Kombëtares

Roshi shënon e golin e tretë radhazi në Rusi

Odise Roshi vazhdon të jetë titullar dhe të shkëlqejë me Akhmat Groznin, duke treguar se...

REKLAMA