MENU
klinika
E thotë ministri i sportit

Ka një datë fikse për rifillim e Serie A

Falimentimi i ish-kampionit të botës

Nga bigamia, borxhet e burgu, ana e errët e Dinhos

Sot, ai ndodhet në një burgjet e Paraguajit, por Ronaldinho mbetet një nga ish-lojtarët më...

Flet legjenda e boksit, Mike Tyson

“Po e pres vdekjen, nuk kam frikë prej saj”

Vitet 90’ ishin të arta për Mike Tyson. Në moshën 20-vjeçare ai u bë kampioni...

Dyshohej për 16 persona të prekur

Covid-19, skuderia e Formula 1 merr lajmin e mirë

Formula 1 nuk startoi sipas parashikimit më 15 mars nga përhapja e Coronavirusit. Të gjithë...

Tenis

Merret vendimi edhe për turneun e “Roland Garros”

Turneu prestigjioz francez i Roland Garros, i planikuar për të nisur më 24 maj në...

Propozimi për 92 ndeshjet

Premier League me plan special për mbylljen e sezonit

Klubet e Premier League kanë frikë se Anglia mund të jetë një vend i paaftë...

Njoftimi i IOC

Vendimi i guximshëm: Olimpiada do të zhvillohet

Pavarësisht se ka shtyrë për një afat të pacaktuar kualifikueset, Komiteti Olimpik Ndërkombëtar është i...

Çdo gjë varet nga situata me Covid-19

Serie A hedh hipotezat e para për rinisjen

Shtyrja e Europianit për në vitin 2021 u bë në mënyrë që të krijonte hapësirën...

Përhapja në SHBA

Edhe ylli i basketbollit amerikan rezulton pozitiv

Agravohet situata edhe në SHBA sa i përket përhapjes së Koronavirusit. Pavarësisht masave të marra...

Tregon kreu i FSHF, Armand Duka

“Futbolli shqiptar me shumë gjasa rinis në prill”

Tashmë UEFA mori vendimin e vet për shtyrjen e Europianit dhe dha direktivat për ligat...

Dedikim për bluzat e bardha

Covid-19, atleti përshkon 61 km i mbyllur në shtëpi

Duke pasur parasysh kufizimet e marra nga qeveritë për të ndaluar zgjerimin e koronavirusit, sportistët...

Shtohen akuzat

Ronaldinho rrezikon të qëndrojë gjatë në burg

Nëse bota po përballen me situatën alarmante të përhapjes së Coronavirusit, ish-ylli i futbollit Ronaldinho...

REKLAMA