MENU
klinika
Pas propozimit të klubeve të mëdha

UEFA mund të ndryshojë formulën e Champions

Ngjarja e një jave më parë

Dyshimi, ish-shoku i ekipit i bëri atentat Kovacevic

Një javë më parë, ish-futbollisti i Juventus dhe i kombëtares serbe, Darko Kovacevic, shpëtoi paq...

Flet legjenda e portës angleze

“I ka mashtruar të gjithë, nuk e fal Maradonën”

Kanë rreth 34 vjet nga goli i famshëm i Diego Armando Maradonës në ndeshjen ndaj...

Me sloganin “futbolli gjuha jonë”

Kupa “Nënë Tereza” jo thjesht një projekt-ide

Prej pak kohësh pa qarkullon lajmi që mes Shqipërisë dhe Kosovës është projektuar një turne...

Njoftimi i SFSH-së

Sindikata tregon të ardhurat nga miqësoret e yjeve

Më 10 janar, në “Air Albania” u luajtën ndeshjet e yjeve të Shqipërisë, Italisë, Turqisë...

Akord me FSHF

Kukësi-Partizani do të luhet në “Air Albania”

Pas derbit mes Partizanit dhe Tiranës, stadiumi “Air Albania” do të presë një tjetër sfidë...

Drejtori sportiv: Do tentojmë

E sugjeroi Vata, Dortmund në “sulm” për Kumbullën

Duket se këshillën e Fatmir Vatës klubi i Borussia Dortmund e ka marrë për bazë...

NBA

Lakers bien pas 9 fitoreve, fitojnë kampionët

Më në fund edhe Los Angeles Lakers mposhtet në NBA. Pas 9 fitoreve radhazi, kryesuesit...

Ligue 1, Java 20

PSG merr “hak”, e mposht Monaco-në në transfertë

PSG u nda në barazim 3-3 fundjavën e kaluar ndaj Monaco-së në “Parc de Princes”,...

Djajtë e Kuq vuajnë, dëmtohet ylli i ekipit

Mjafton një gol, United avancon në FA Cup

Manchester United ka vuajtur përsëri në Kupën e Ligës, por ka mposhtur 1-0 Ëolves, duke...

Bardhezinjtë në çerekfinale

Dybala “zbeh” Ronaldon, Juve “poker” në Kupë

Juventus ka kaluar pa probleme në çerekfinale të Kupës së Italisë, duke fituar 4-0 ndaj...

Kupa e Italisë

Ibra nuk luan, por Milan kalon në çerekfinale

Milan kalon me lehtësi në çerekfinale të Kupës së Italisë. Kuqezinjtë mposhtën 3-0 SPAL, edhe...

REKLAMA